Închide meniul

Mihai Rotaru pune presiune pe Marinos Ouzounidis: “Nu mai avem voie să ratăm!” Cele 4 obiective impuse de patronul Universităţii Craiova

Antena Sport Publicat: 13 iulie 2021, 13:45

Mihai Rotaru pune presiune pe Marinos Ouzounidis: Nu mai avem voie să ratăm! Cele 4 obiective impuse de patronul Universităţii Craiova

Mihai Rotaru este patronul Universităţii Craiova / SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Mihai Rotaru nu mai concepe ca echipa sa să fie eliminată din cupele europene înaintea fazei grupelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Rotaru pune presiune pe Marinos Ouzounidis

Noi credem că avem o șansă bună la titlu, nu neapărat prima șansă, dar dacă știm să exploatăm, chiar putem să ajungem aici, pentru că e o foame mare de campionat aici, în Bănie, și în rândul tuturor suporterilor. Noi avem patru obiective în fiecare an, calificarea în cupele europene, campionatul, Cupa și salvarea de la retrogradare. Este un obiectiv calificarea în cupele europene, nu mai avem voie să ratăm. 

Este primul obiectiv pentru că este cel mai apropiat din punct de vedere cronologic, dar este la egalitate cu câștigarea campionatului. Dacă ne-ați pune să alegem ce ne-am dori, o calificare în grupe sau campionatul, cred că am alege campionatul, dar o calificare în grupe ne poate schimba nivelul echipei, ne-ar da un alt impuls”, a declarat Mihai Rotaru, la Pro X.

Mihai Rotaru, fermecat de Jovan Markovic

Patronul alb-albaştrilor îl laudă pe atacantul de doar 20 de ani. Acesta a anunţat că vârful a slăbit 11 kilograme şi se află într-o formă excelentă.

Sunt 3 jucători din România care valorează 20 de milioane de euro, primul e Cicâldău, al doilea e Markovic și al 3-lea e Octavian Popescu de la FCSB. Ei pot valora sume foarte mari, dar asta nu înseamnă că se vor și vinde pe aceste sume, pentru că Liga 1 are un handicap în mercato”, a declarat Rotaru.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:26

Nick Kyrgios nu va participa la Wimbledon

12:13

F1 2025 Spanish Grand Prix: O radiografie completă a lui Cătălin-Cedric Ghigea despre un weekend definitoriu

11:59

Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului

11:27

Centrul Naţional de Tenis va purta numele Simonei Halep. Federaţia a făcut anunţul, la 4 luni după retragerea româncei

11:15

“Nu vom uita niciodată ce au făcut Neymar, Messi şi Mbappe”. Nasser al-Khelaifi le-a mulţumit foştilor jucători de la PSG

10:56

Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB

1 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 2 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 3 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 4 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei 5 Unirea Slobozia rămâne în Liga 1! Echipa lui Adrian Mihalcea a învins Voluntari la loviturile de departajare! 6 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore
Citește și