Mihai Stoica a făcut praf un fotbalist din Liga 1: „Nu are niciun sens, nicio logică ce face el!”

Sebastian Cristian Publicat: 26 februarie 2023, 19:58

Comentarii
Mihai Stoica a făcut praf un fotbalist din Liga 1: Nu are niciun sens, nicio logică ce face el!”

Mihai Stoica, la conferința de presă / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Mihai Stoica a făcut praf un fotbalist din Liga 1. Managerul general de la FCSB l-a criticat în termeni duri pe Tiberiu Căpușă, fundașul celor de la Chindia Târgoviște.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tânărul fotbalist a fost eliminat în meciul cu Rapid pentru multiple faulturi urâte. La finalul duelului, Căpușă l-a criticat la rândul său pe „centralul” Andrei Chivulete.

Mihai Stoica a făcut praf un fotbalist din Liga 1: „Nu are niciun sens, nicio logică ce face el!”

Rapid a avut un meci relativ ușor, mai ales în repriza secundă, după ce Tiberiu Căpușă a fost trimis la vestiar în prelungirile primei reprize. Mihai Stoica l-a criticat pe fundașul Chindiei, nereușind să găsească o logică pentru comportamentul agresiv.

„Nu are niciun sens. Nu are logică ce face aici. Fiecare gândeşte în felul lui. Cred că a fost convins că ia mingea, dar nu l-a văzut pe Morais că era mult mai aproape ca el de minge”, a declarat MM Stoica la Orange Sport

Tiberiu Căpușă, dezlănțuit după Rapid – Chindia 2-0: „Arbitrul m-a amenințat înainte de meci! Duelul a fost decis de domnul Chivulete”

Fundașul oaspeților a avut un discurs foarte dur la adresa lui Andrei Chivulete, „centralul” meciului din Giulești.

Reclamă
Reclamă

Rapid a câștigat întâlnirea cu târgoviștenii, însă meciul nu a fost lipsit de controverse. Tiberiu Căpușă a fost eliminat în prelungirile primei reprize, iar Rapidul a primit penalty în a doua repriză, fază care a deschis ulterior meciul.

Tiberiu Căpușă l-a făcut praf pe Andrei Chivulete, explicând că a fost chiar amenințat de arbitru înainte de startul meciului.

„Meciul a fost decis de domnul Chivulete. E al doilea meci consecutiv când îmi dă 2 cartonașe galbene. E frustrant să primești al doilea cartonaș la o fază în care noi trebuia să avem aut. El înainte de meci îmi spune «Ai grijă, Căpușă!» Eu ce să fac? Să stau cu frică că îmi dă cartonaș roșu?

Reclamă

A fost aut clar pentru noi. Eu nu contest că n-au existat faulturi, dar noi am rămas în 10 oameni și am plătit, am pierdut acest meci.

Nu a fost intenția de a lua al doilea galben. E vinea mea că am făcut acele faulturi, îmi asum asta. Dar înainte de fault, a fost clar aut pentru noi și nu s-a dat. Când greșesc arbitrii, cine plătește? Am pierdut un meci unde puteam face mult mai multe, dacă am fi jucat 11 vs 11. Arbitrul îmi spune înainte de meci să am grijă. La ce să am grijă? De ce mi-o spune fix mie?” a explicat după meci Tiberiu Căpușă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:57

Olanda – Japonia LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Cele două se reîntâlnesc la Cupa Mondială după 16 ani

14:39

Gigi Becali a făcut anunțul! Cum vrea să construiască o echipă perfectă la FCSB: „Așa vom spulbera toată Europa!”

14:01

Universitatea Cluj a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Jucătorul a fost prezentat oficial

13:48

Plecare importantă de la Farul! Omul de încredere al lui Gică Hagi renunță la un post important

13:32

Formula 1 Marele Premiu al Barcelonei LIVE (15:45 pe Antena 1 și AntenaPLAY). Russell pleacă din pole position

13:16

Adio! Darius Olaru pleacă de la FCSB: mâine face vizita medicală la noua echipă

1 UPDATEInternaţionalul român dorit de Dinamo a ajuns în Turcia pentru a face vizita medicală. Când semnează contractul 2 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 3 OFICIAL | Venit vara trecută la Dinamo, a fost pus pe liber de “câini”. Cele 4 noutăţi anunţate 4 Oficialul lui Dinamo, anunţ important înainte de noul sezon: “Va fi pentru prima dată în istoria clubului” 5 Zlatan Ibrahimovic nu s-a abținut și l-a dat afară din emisiune, când a aflat cu cine ține la Mondial: „Fiți atenți la el” 6 Record absolut în Australia – Turcia! Nestory Irankunda a intrat direct în istorie
Citește și