Închide meniul

Mihai Stoica continuă războiul cu Raul Rusescu! “Cine ți-a scris mesajul?” FCSB, tensiuni cu foștii jucători

Dan Roșu Publicat: 13 mai 2021, 21:49

Comentarii
Mihai Stoica continuă războiul cu Raul Rusescu! Cine ți-a scris mesajul? FCSB, tensiuni cu foștii jucători

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

După ce Gigi Becali l-a acuzat pe Raul Rusescu de faptul că a lăsat-o moale cu CFR, Mihai Stoica a aruncat bomba și a spus că jucătorul clinceniului negociează în secret cu ardelenii . Afirmațiile lui MM l-au înfuriat pe Raul Rusescu, care a scris un mesaj impunător pe rețelele de socializare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica, răspuns pentru Raul Rusescu

Replica lui Stoica n-a întârziat să apără. Managerul general de la FCSB și-a păstrat atitudinea ostilă făță de jucătorul de la Clinceni.

“Nu am nicio ofertă și nicio promisiune de ofertă de la vreo echipă din prima ligă ( dă-mi contactul persoanei cu oferta de la CFR că poate o să am nevoie)… zice Ruse printre altele. Eu ți-l dau, dacă-mi dai și tu numărul celui care ți-a scris eseul.

P.S. Nu mă voi dezice niciodată de jucătorii cu care am obținut super performanțe, mai ales de cei, ca Ruse, la a căror dezvoltare am contribuit substanțial. Am fost dezamăgit pentru că am avut impresia că au tratat meciurile cu CFR mai lejer decât pe cele cu noi. Dar poate m-am înșelat”, a scris Mihai Stoica pe Facebook.

Reclamă
Reclamă

Deși susține că inițial a dorit să-i spună în privat ceea ce avea de zis, Rusescu s-a hotărât să-i răspundă lui MM prin aceeași monedă, în spațiul public.

Nu am folosit până acum această pagină pentru un drept la replică și nu credeam că o să am motive să o fac, dar ținând cont de ultimele postări și apariții publice, am simțit nevoia să scriu câteva rânduri. Primul meu instinct a fost să te sun și să îți spun personal ce am de zis, dar ținând cont că pentru tine spațiul și opinia publică sunt mai importante, am decis să îți spun în același stil.

Ținând cont că sub îndrumarea ta am realizat prima mare surpriză din fotbalul românesc, sub îndrumarea ta am realizat a 2-a “remontada” istorică din epoca modernă a fotbalului românesc, sub îndrumarea ta am învins la București campioana Europei în exercițiu, sub îndrumarea ta am câștigat după mulți ani titlul, cu multe etape înainte de final.

Reclamă

Sub îndrumarea ta am realizat tripla, sub îndrumarea ta am realizat prietenii ce vor rămâne indiferent de cursul vieții, pe scurt sub îndrumarea ta m-am dezvoltat ca om și ca fotbalist, iar din lumea fotbalului tu ești persoana care mă cunoaște atât de bine și știe foarte bine ce înseamnă pentru mine un meci de fotbal și faptul ca urăsc sa pierd indiferent de activitatea pe care o practic”, a răbufnit Rusescu pe pagina sa de Facebook.

Raul Rusescu a marcat golul 2 al celor de la Clinceni în remiza spectaculoasă cu FCSB, scor 2-2. Și Adi Popa a făcut un meci mare împotriva fostei echipe, reușind o pasă decisivă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:48
La ce echipă vrea să se transfere Robert Lewandowski. Atacantul a început deja discuțiile
19:24
„Dacă ne luăm după loturi, ar trebui să nu ne mai prezentăm”. Gică Popescu știe care e atuul României în barajul cu Turcia
19:12
Andrei Nicolescu nu a stat pe gânduri, când a fost întrebat de transferul lui Blănuță: „Da”
19:05
Alexandru Dobre, anunț despre viitorul lui la Rapid după ce a aflat că va fi urmărit la derby-ul cu FCSB
18:55
VIDEODeian Sorescu, gol atipic în Rizespor – Gaziantep! Cum a punctat fotbalistul român
18:33
„A fost o onoare”. Cosmin Olăroiu, mesaj de adio înaintea posibilei plecări de la naționala Emiratelor Arabe Unite
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028
Citește și