Mihai Stoica, impresionat de parcursul lui Toni Petrea la Chindia: „Unde era echipa asta dacă era el de la început?”

Sebastian Cristian Publicat: 4 februarie 2023, 12:21

Comentarii
Mihai Stoica, impresionat de parcursul lui Toni Petrea la Chindia: Unde era echipa asta dacă era el de la început?”

Toni Petrea / Profimedia

Mihai Stoica, impresionat de parcursul lui Toni Petrea la Chindia. Managerul general de la FCSB l-a lăudat pe antrenorul târgoviștenilor pentru parcursul din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Toni Petrea, care a lucrat cu MM Stoica la FCSB, a reușit să o ducă pe Chindia până pe locul 8, fiind una dintre revelațiile campionatului.

Mihai Stoica, impresionat de parcursul lui Toni Petrea la Chindia: „Unde era echipa asta dacă era el de la început?”

Managerul general de la FCSB s-a declarat impresionat de parcursul lui Toni Petrea pe banca Chindiei și crede că echipa ar fi intrat fără probleme în play-off dacă ar fi fost condusă încă de la început de Petrea.

„La 1-1 nu ştiai, oricine putea să câştige. Înainte de primul gol, UTA a avut o ocazie monumentală. Eu mă gândesc la altceva, mă întreb altceva – unde era echipa asta dacă era Toni de la început? Dacă ar avea un stadion şi dacă aveau conditii de antrenament? Pentru că nici asta nu au. Eu cred că stăteau bine, erau în play-off” a spus Mihai Stoica, potrivit Orangesport.

Fără Toni Petrea pe bancă, Chindia a strâns doar 3 puncte în primele 10 etape. După venirea sa, formația din Târgoviște a adunat 25 de puncte în 14 etape și ocupă locul 8 în Liga 1.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica, mesaj clar după transferul lui Rareş Ilie în Israel: „S-a văzut că nu poate juca la nivel!”

Mihai Stoica a transmis un mesaj clar după transferul lui Rareş Ilie în Israel, la Maccabi Tel-Aviv. Managerul general de la FCSB susţine că tânărul mijlocaş nu este încă pregătit pentru nivelul fotbalului din Ligue 1.

Rareş Ilie a fost cedat de Nice la Maccabi Tel-Aviv. Internaţionul român va evolua sub formă de împrumut până la finalul sezonului, iar clubul din Israel nu are opţiunea de a-l cumpăra definitiv în vară.

Mihai Stoica a analizat mutarea lui Rareş Ilie la Maccabi Tel-Aviv, şi este de părere că tânărul mijlocaş nu are calităţile necesare pentru a se impune în Franţa, la Nice.

Reclamă

Totodată, MM susţine că împrumutul la Maccabi Tel-Aviv îi va fi benefic carierei lui Rareş Ilie, campionatul din Isreal fiind mai valoros decât cel din România.

„Nu avea cum să joace la momentul ăsta, nu avea cum să joace în Franţa! Nu se poate juca în Franţa dacă ai nişte calităţi ieşiti din comun, mă refer la primele două ligi. Îţi trebuie o viteză foarte bună ca să faci diferenţa… lui îi lipsea asta, viteza de deplasare.

E foarte greu să joci acolo. Am văzut primul meci la Nice… S-a văzut foarte clar că nu poate juca Rareş Ilie la nivelul ăla. (n.r. despre împrumutul în Israel) Acolo e diferit, e un plus ca valoarea faţă de România”, a declarat Mihai Stoica, pentru orangesport.ro.

De asemenea, şi Nicolae Dică a oferit declaraţii despre Rareş Ilie. Tehnicianul de la Mioveni este de părere că mijlocaşul ar fi trebuit să mai rămâne la Rapid.

„A fost prea repede transferul ăsta, trebuia să mai rămână la Rapid. Foarte greu… Acum s-a dus la o echipă bună, cu tradiţie. Vedem…”, a declarat Nicolae Dică, pentru aceeaşi sursă citată mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:37

VideoJurnal Antena Sport | Anghel Iordănescu a folosit numai cuvinte mari despre Mircea Lucescu

21:34

VideoJurnal Antena Sport | Pentru ultima oară, s-a făcut mare gălăgie la galerie pentru Mircea Lucescu

21:13

VideoJurnal Antena Sport | Toți l-au iubit pe Lucescu

21:06

VideoJurnal Antena Sport | Miliardarul Ahmetov şi-a luat rămas-bun de la Lucescu. Ce a învăţat de la “Il Luce”

21:01

VideoJurnal Antena Sport | Stadionul Dinamo va purta numele lui Mircea Lucescu

21:00

Freiburg – Celta Vigo LIVE SCORE (22:00). Ionuț Radu, titular în sferturile de finală Europa League

1 Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion 2 Miliardarul care şi-a trimis bodyguarzii la Arena Naţională, înainte să vină să îşi ia rămas-bun de la Mircea Lucescu 3 VIDEOCine este turcul care i-a pupat mâna lui Răzvan Lucescu lângă sicriul lui Mircea Lucescu 4 „Nu te vom uita” Moment superb la meciul lui Galatasaray. Ce au făcut jucătorii pentru Lucescu 5 Decizia luată în Turcia, după decesul lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Federaţie 6 Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem”
Citește și