Închide meniul

Mihai Stoica, laude pentru Octavian Popescu: „E un băiat spiritual, a făcut școală!”

Sebastian Cristian Publicat: 8 ianuarie 2023, 20:09

Mihai Stoica, laude pentru Octavian Popescu: E un băiat spiritual, a făcut școală!”

Profimedia

Mihai Stoica, laude pentru Octavian Popescu. Managerul general de la FCSB îl consideră foarte inteligent pe tânărul mijlocaș.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La doar 20 de ani, Tavi Popescu este unul dintre cei mai valoroși fotbaliști români.

Mihai Stoica, laude pentru Octavian Popescu: „E un băiat spiritual, a făcut școală!”

Deși în primele sale interviuri a fost copleșit de emoții, Tavi Popescu s-a maturizat în ultima vreme și a început să treacă peste tracul de filmare. Mihai Stoica a fost impresionat de recentele interviuri oferite de Popescu și îl consideră un băiat bine școlit.

„Eu când le-am spus tututor că Popescu e un băiat spiritual, care a făcut scoală, care scrie impecabil, foloseste cratima impecabil. Scrie impecabil. El fiind timid… cum a fost în primele interviu.. toţi trăgeau concluzii pripite”, a declarat MM Stoica pentru orangesport.ro.

Octavian Popescu, pregătit pentru un transfer stelar: „E incredibil, cea mai tare atmosferă!”. Unde vrea să ajungă „perla” lui Gigi Becali

Octavian Popescu anunţă că este pregătit pentru un transfer stelar. Atacantul în vârstă de 20 de ani este gata să plece de la FCSB şi aşteaptă o ofertă care să fie pe placul lui Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Tavi Popescu ar fi monitorizat de granzii Manchester City, Juventus şi Bayern Munchen. Internaţionalul român a dezvăluit care este marele său vis. Îşi doreşte cu orice preţ să ajungă în Premier League.
”E cel mai frumos în Anglia cu suporterii, stadion full şi cum fac la goluri… e incredibil. (n.r. pari hipnotizat de atmosfera din Anglia) E cea mai tare atmosferă.

(n.r. merită orice sacrificiu să ajungi la o echipă din Anglia?) Da, la orice echipă din Anglia. Eu mi-am pus de la început niste lucruri in minte… şi cred că fix cum am gândit, aşa a fost.

Când eram mic, ziceam <<lasă, că o să ajung la 18 ani să joc în Liga 1>>, am jucat în Liga 1… am zis că o să debutez la naţională la 19-20 ani, am debutat la naţională, până acum sunt în grafic.

Reclamă

(n.r. ce mai ai pe listă?) Campionat şi să plec cât mai repede în străinătate. Cred că sunt suficient de matur, pot să fac pasul, însa aştept să vină o ofertă, ceva, şi să vedem”, a declarat Tavi Popescu la orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:43

EXCLUSIVDenis Alibec sună adunarea înaintea meciului cu Austria! Obiectivul tricolorilor : “Vom da totul”

23:33

Vasile Miriuţă a găsit vinovaţii pentru retrogradarea echipei sale! Şi-a anunţat plecarea: “E greşeala lor”

23:30

Ianis Zicu nu şi-a putut stăpâni lacrimile după ce Metaloglobus a promovat: “Niciodată nu m-am bucurat aşa”

23:20

Mihai Bordeianu a izbucnit lacrimi! Fostul campion al României s-ar putea retrage: “Să ne uităm în oglindă”

22:48

Metaloglobus – Poli Iași 1-0. Echipa lui Ianis Zicu a promovat în Liga 1. Dezastru pentru moldoveni

22:15

Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 3 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română 6 Nota pe care a primit-o Istvan Kovacs în L`Equipe! 10 pentru Doue şi Luis Enrique, după PSG – Inter 5-0
Citește și