Mihai Stoica, replică acidă după acuzațiile lui Mirel Rădoi: "Mai bine dai un telefon, dacă nu te crezi superior"

Antena Sport Publicat: 27 noiembrie 2020, 5:10 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:07

Comentarii
Mihai Stoica, replică acidă după acuzațiile lui Mirel Rădoi: "Mai bine dai un telefon, dacă nu te crezi superior"

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Afirmația făcută de Mirel Rădoi l-a făcut pe Mihai Stoica să îi ofere un răspuns pe Facebook.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dacă aveam de gând să contest alegerile selecționerului, o făceam până acum. Dacă aveam de gând să-i pun în cârcă selecționerului accidentările lui Man și Tănase, o făceam până acum.  Totuși, nu cred că a inventat, cred că s-a luat după unii care au inventat. 

Îi spun aici, acum, că nu aveam de gând să ies cu nicio declarație despre el sau despre echipa națională. Și n-o voi face niciodată. Pentru că nu e treaba mea și pentru că respect ce a făcut Mirel Rădoi pentru Steaua/FCSB. Și din prietenia care credeam că ne leagă, chiar dacă am vorbit foarte rar în ultimii ani. Decât să “tai din fașă”, mai bine dai un telefon. Dacă nu te crezi superior”, a scris Mihai Stoica pe Facebook. 

Ce a spus Mirel Rădoi

"Am înţeles că FCSB pregăteşte ceva şi vreau să le tai din faşă iniţiativa. Accidentarea celor doi nu este din cauza Federaţiei. Noi avem rapoarte, sunt scrise, pot să le vadă. Noi avem 1-2 antrenamente cu toţi jucătorii la nivel de echipă, nu îi putem pune pe jucători să alerge două ore pentru că nu avem timp.

Mă deranjează acest lucru pentru că azi-dimineaţă am aflat. Am înţeles că de mâine încolo se pregătea, din partea clubului, să facă asta. Eu cred că ei (n.r. FCSB) şi-au făcut pregătirea ca jucătorii să joace din 3 în 3 zile", a declarat Mirel Rădoi la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Din informaţiile AS.ro, atât Tănase, cât şi Man, au primit veşti negre din partea medicilor. Ambii au suferit "rupturi" şi riscă să rateze confruntările cu CFR Cluj şi Universitatea Craiova.

Şi Darius Olaru a acuzat probleme medicale şi a fost supus unor investigaţii. După ce a reuşit o "dublă" cu Gaz Metan, jucătorul de 22 de ani a suferit o leziune de ligament colateral extern. Încă nu se ştie cât timp va lipsi de pe teren.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21

„Aş putea să iau pastile” Daniel Pancu a spus totul despre eliminare! Cărui jucător îi simte lipsa: „Foarte mult”

0:20

„E frustrant!” Victor Angelescu, după scandalul făcut de Daniel Pancu în Rapid – Dinamo 0-1: „Nu trebuia să oprească meciul”

0:04

Nu a mai rezistat şi i-a luat apărarea colegului său după Rapid – Dinamo: „Vă garantez că e cel mai bun din România!”

0:02

Andrei Nicolescu ignoră orice statistică de la victoria pe Giulești: „Rapid s-a apărat pe două linii, noi am controlat meciul!”

0:01

Nuno Campos le-a dedicat lor victoria, după ce „câinii” au „rupt blestemul” în Giuleşti! Ce a spus despre Karamoko

23:41 15 aug.

„Eram sigur” Mărturisirea lui Karamoko, eroul lui Dinamo din derby-ul cu Rapid!

1 E din nou scandal în România după ce David Popovici a scris istorie la Campionatele Europene: „Există o ipocrizie” 2 50.000.000 de euro pentru FCSB şi Palat. Gigi Becali a recunoscut negocierile 3 Foto„Îmi cer scuze.” Anunţul făcut de Taisia, iubita lui David Popovici, la o zi după performanţa istorică 4 David Popovici, show şi în tribune! Şi-a dat jos tricoul la noul record mondial: „Una dintre cele mai bune curse” 5 EXCLUSIVCe mesaj i-a trimis Pan Zhanle lui David Popovici după ce a fost aproape de recordul lui mondial 6 Momente teribile la Bayern – Leipzig! Musiala s-a prăbușit pe gazon fără să fie lovit! Toți jucătorii au sărit să-l salveze
Citește și