Închide meniul

Milioanele cerute de Gigi Becali, marele pericol pentru Olimpiu Moruţan! Duckadam are explicaţia pentru forma slabă a mijlocaşului: "Astea nu-i fac bine"

Dragoș Vasile Publicat: 6 aprilie 2021, 16:33

Comentarii
Milioanele cerute de Gigi Becali, marele pericol pentru Olimpiu Moruţan! Duckadam are explicaţia pentru forma slabă a mijlocaşului: "Astea nu-i fac bine"

Forma slabă a lui Olimpiu Moruţan, explicată de Helmuth Duckadam

Leverkusen, Hoffenheim, Inter, Galatasaray sau FC Porto sunt echipele despre care presa din afară a scris că sunt interesate de "perla" FCSB. Helmuth Duckadam a fost cu ochii pe Moruţan şi crede că forma slabă a acestuia se datorează discuţiilor cu privire la transferul carierei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Lui Vlad i se datorează acest punct câștigat de FCSB. Eu spun că a fost un penalty apărat de Vlad, a fost o minge foarte grea, a scos-o de lângă bară, poate cum a fost al doilea penalty scos de mine la Sevilla. Eu nu ghiceam colțul, nu credeam că dă cu latul acolo.

Helmuth Duckadam: "Nu pot să-mi dau seama ce se întâmplă cu Moruțan!"

Nu pot să-mi dau seama ce se întâmplă cu Moruțan. Probabil că discuțiile astea nu-i fac bine, cu transferul său afară. Și Adrian Șut a avut un joc prost în meciul cu Craiova”, a declarat Helmut Duckadam la DigiSport.

Olimpiu Moruțan mai are contract cu FCSB până în 2023. Gigi Becali i-a setat o clauză de reziliere uriașă: 70 de milioane de euro.

Cotat la 2 milioane de euro pe site-urile de specialitate, mijlocaşul a bifat 26 de partide pentru formaţia roş-albastră, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 6 goluri şi să ofere 12 pase decisive.

Reclamă
Reclamă

EXCLUSIV | Reacţia lui Victor Piţurcă după ce Gigi Becali a cerut 20 de milioane de euro pentru Olimpiu Moruţan

Gigi Becali a anunţat că vrea 20 de milioane pentru transferul lui Olimpiu Moruţan. Victor Piţurcă aşteaptă să vadă echipa care va achita suma istorică pentru fotbalul românesc. Dennis Man e cel mai scump jucător plecat din Liga 1, la Parma, pentru 13 milioane de euro.

"Dacă este o echipă care va plăti această sumă, face 20 de milioane, sigur că da", a spus Victor Piţurcă, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Becali cere pe mijlocaş 20 de milioane de euro: "Cine spune 'Doamne, ia-mi'?! Spune: 'Doamne, dă-mi', normal. În atenţia lor pot fi şi jucători la care când aud suma de transfer închid telefonul", a spus Victor Becali, vărul patronului de la FCSB, pentru AntenaSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:56
Cum s-au descurcat echipele intrate în play-off în meciurile directe? Craiova e lider, Dinamo nu prinde podiumul
10:41
Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi
10:12
Vești bune despre Dan Petrescu, după ce “Bursucul” și-a anunțat revenirea: “Poate să-și reia activitatea”
10:08
OFICIAL | Mihai Teja, OUT de la Metaloglobus. Cine îi va lua locul
9:46
VIDEODenver Nuggets – Minnesota Timberwolves 108-117. Cele 35 de puncte ale lui Jokic, inutile în fața lui Edwards
9:45
“Lovitura finală”. Anunţul italienilor despre Interul lui Cristi Chivu, înaintea derby-ului cu AC Milan
1 Gigi Becali, decizie radicală după ce FCSB a ratat play-off-ul: “E ultima zi” 2 Gigi Becali le-a decis viitorul lui Charalambous și Pintilii după ce FCSB a ratat play-off-ul 3 BREAKING NEWSE oficial! FCSB, OUT din lupta pentru play-off după Dinamo – FC Argeș 0-1. Campioana va juca în play-out 4 Miza play-out-ului pentru FCSB! Cum mai poate ajunge campioana în Europa, după ce a ratat play-off-ul 5 Daniel Pancu anunță o decizie șocantă, după ce a calificat-o pe CFR în play-off: „Nu suntem compatibili. Ne putem despărți” 6 Gigi Becali nu glumește! Amendă de 20.000 de euro și excludere din primul 11 înaintea meciului cu UTA
Citește și