Pentru a-și putea reîncepe activitatea, toți sportivii trebuie să urmeze niște reguli stricte: să stea în regim închis, să se izoleze, să facă testele de COVID-19 la intervale regulate de timp, etc. Măsurile de precauție stabilite de Ministerul Sănătății i se par însă exagerate lui Hulubei.
”Protocolul este luat din Germania, dar ei nu s-au gândit că la noi nu se pot aplica acele reguli, la noi nu se poate respecta asta. Ei zic să stai 14 zile în izolare, în casă, asta înseamnă că dacă am o soție care lucrează să nu o mai las să se ducă la muncă, să își piardă serviciul.
Emilian Hulubei: "Am trimis o serie de amendamente la acest protocol"
Părerea mea este că acest protocol este făcut de un grup de lucru care nu are nicio treabă cu sportul. Am trimis o serie de amendamente la acest protocol. Am înțeles că cei de la FRF au avut discuție cu cei de la Ministerul Sănătății și vom vedea dacă săptămâna viitoare se va ține cont de amendamentele noastre.
Cluburile din Liga 1 cred că dispun de niște fonduri să testeze jucătorii și staff-ul în primă fază, dar să-i testeze la fiecare 48 de ore, cum scrie în protocol, mă îndoiesc", a declarat Hulubei la Digi Sport.
- Noile reguli i se par imposibil de pus în practică lui Emilian Hulubei
- Președintele AFAN a trimis amendamente la Ministerul Sănătății
- Acesta speră ca regulile să nu mai fie atât de stricte
- Canada - Maroc e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Paraguay - Franța se sâmbătă spre duminică noapte, de la ora 00:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Decesul lui Radu Mărginean: Tatăl fostului fotbalist i-a implorat în genunchi pe medici să îi salveze fiul!
- FRF, prima reacţie după ce au fost aprobate modificările la Legea 4! Ce se schimbă pe stadionale din România
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”


































