Mircea Rednic a ieşit la atac: "Au venit alţii şi au luat echipa. Cu mine, Viitorul nu a pierdut". Ce spune despre contractul semnat cu Gică Hagi

Dragoș Vasile Publicat: 5 martie 2021, 20:30 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Mircea Rednic a ieşit la atac: "Au venit alţii şi au luat echipa. Cu mine, Viitorul nu a pierdut". Ce spune despre contractul semnat cu Gică Hagi

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mircea Rednic a fost un car de nervi la finalul meciului cu Clinceni. El s-a apărat pentru rezultatele slabe ale Viitorului şi a dat vina pe Cătălin Anghel, cel care i-a ţinut locul cât a fost bolnav de Covid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic a vorbit despre viitorul său: ''Contractul meu este clar!''

"(n.r. – despre viitorul pe banca echipei) Contractul meu este clar, pe un an şi jumătate. Sigur, există clauze şi o să le discutăm. Nu uitaţi că, cu Mircea Rednic pe bancă, Viitorul nu a pierdut. Au fost trei meciuri care s-au pierdut, el nu era. Au preluat alţii echipa şi nu au luat niciun punct din trei meciuri.

Cu Mircea Rednic pe bancă nu au pierdut. Sigur, se putea mai mult, dar ăsta e un lucru bun. Cu Mircea Rednic, anul ăsta, echipa nu a pierdut! Normal că ne dorim mai mult, dar noi am rămas în cărţi pentru playoff.", a declarat Rednic, după 1-1 cu Clinceni.

Mircea Rednic, reproşuri pentru elevii săi: ''Să fie mai responsabili!''

"Puriul" a fost salvat de Tsoumou, care a marcat în minutul 90+1, după ce defensiva oaspeţilor a gafat. La scurt timp după fluierul final, tehnicianul şi-a ''urecheat'' elevii. 

"Ne-am fi dorit să câştigăm, dar e un punct meritat, la felul cum am jucat. Ei, ăsta e Clinceniul şi îi ştim, se apără aglomerat şi aşteaptă greşeala adversarului. 

Reclamă
Reclamă

Să fie mai responsabili. Sunt nişte principii de joc pe care trebuie să le respecţi, sunt nişte lucruri care se învaţă la Academie, felul cum să te poziţionezi între adversar şi poartă, nu ai voie să stai în faţa sau în spatele lui.

Dar sunt greşeli meci de meci. Cu Sepsi a fost la fel, cu FCSB la fel. Sunt faze de evitat. Ei nu au avut ocazii, dar au profitat de marcajul nostru larg, deşi sunt jucători cu experienţă pe zona centrală.'' a declarat Rednic, la finalul meciului.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14

Olimpiu Moruţan a reacţionat, după ce a fost schimbat în minutul 50 în Rapid – CFR Cluj 3-1! Ce a zis despre gol: „Ceva obişnuit”

0:14

Daniel Pancu a surprins după Rapid – CFR 3-1: „Clubul nu are mentalitate!”. A anunţat transferuri şi 2 accidentări

0:01

„Suntem pe drumul cel bun”. Constantin Grameni, euforic după ce Rapid a dat recital cu CFR Cluj: „Aveam sete de revanşă”

23:55 2 aug.

„Nu suntem mercenari!” Mario Camora, şedinţă cu Neluţu Varga! Anunţul făcut după Rapid – CFR Cluj 3-1: „Mi-au spus clar”

23:46 2 aug.

„Inacceptabil”. Jucătorul de la CFR Cluj, sincer după eşecul cu Rapid. Cum a comentat cea mai controversată fază

23:39 2 aug.

„Ultimele goluri la Rapid?”. Răspunsul dat de Alexandru Dobre, după oferta primită din Turcia

1 Englezii, verdict fără dubii după debutul lui Andrei Coubiș la Lincoln City: „Actorul principal” 2 „Se vede că e fotbalist”. Noul transfer de la Universitatea Craiova care l-a cucerit pe Florin Prunea 3 VIDEO„Nu știu cum a reușit”. Louis Munteanu, assist uluitor în MLS. Comentatorilor nu le-a venit să creadă 4 Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul lui Mircea Lucescu. Nepotul acestuia a dezvăluit totul: „Ăsta este adevărul” 5 Și-a cerut plecarea de la FCSB după umilința cu Auda! În ce condiții s-ar produce despărțirea 6 Marius Baciu și-a decis viitorul! Ce se întâmplă cu antrenorul FCSB-ului după umilința din Europa
Citește și