Mircea Rednic a răbufnit după meciul cu Viitorul: "Nu putem aştepta să moară un jucător pentru a lua decizia corectă"

Dan Roșu Publicat: 20 iulie 2020, 19:37 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:33

Comentarii
Mircea Rednic a răbufnit după meciul cu Viitorul: "Nu putem aştepta să moară un jucător pentru a lua decizia corectă"

Mircea Rednic, declarații după meciul cu Viitorul

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

"Nu ştiu cum văd situaţia, dar nu e fair-play. Noi timp avem. Ultimele două etape se joacă cu toate echipele la aceeaşi oră. Nu putem să aşteptăm să se facă bine unii şi alţii. Trebuie să urmeze programul normal. Nu trebuie ca programul să favorizeze pe unul sau pe altul. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nimeni nu vrea pozitivi. Nu puteai să eviţi lucrul ăsta, vedeţi ce se întâmplă în ţară. Unii nu respectă. Nu putem aştepta să moară un jucător pentru a lua decizia corectă. Nu te poţi juca cu acest virus. 

Ne batem joc de campionatul ăsta şi ne batem joc şi de celălalt. Jucăm baraj până pe 18 august şi pe 22 începe celălalt sezon. Avem mulţi jucători care se află la finalul contractelor", a spus Rednic, la finalul meciului cu Viitorul.   

Poli Iaşi – Viitorul 1-1. Moldovenii, pe loc de baraj

După egalul cu Viitorul, 1-1, Poli Iaşi e pe loc de baraj pentru evitarea retrogradării, cu 23 de puncte cumulate. 

"După minutul 75, luăm gol. Pentru o echipă bună precum Viitorul, 1-0 nu e de ajuns. Am avut ocazii de 2-0. Nu am reuşit să marcăm. Repriza a doua, au echilibrat jocul, am făcut greşeli. Au avut o posesie bună, au pus presiune şi a venit golul egalizator. E un punct meritat. Ne-am fi dorit 3. Viitorului nu trebuie să îi dai multe şanse. Orice punct mă ajută.

Reclamă
Reclamă

Vin meciurile care pe care. Jucăm la Clinceni, meci direct. Jocul îmi dă încredere. Am jucat cu Viitorul, care i-a dat 5 Clinceniului", a mai spus Rednic. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
7:12

VIDEOColorado Avalanche – Minnesota Wild 1-5. Avs, la prima înfrângere în play-off-ul Cupei Stanley

23:50 9 mai

“Mergem fără presiune”. Cristiano Bergodi, gata de cele două “finale” dintre “U” Cluj și Universitatea Craiova

23:48 9 mai

Răzvan Onea, la pământ după eșecul cu U Cluj: „Suntem dărâmaţi mental”

23:27 9 mai

Costel Gâlcă știe unde s-a distrus sezonul Rapidului: „A fost din ce în ce mai rău”

23:16 9 mai

Aryna Sabalenka, lecţie de fair-play după eşecul cu Sorana Cîrstea: “Nu mi-a dat nicio şansă. Sunt tristă că se retrage”

23:12 9 mai

FotoGalatasaray a cucerit al patrulea titlu la rând în Turcia. Sărbătoare de zile mari la Istanbul

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0 6 Adrian Mutu a făcut praf una dintre vedetele Ligii 1! “Are mari probleme în privința caracterului”
Citește și