Închide meniul

Mircea Rednic, convins că FCSB nu-i va duce dorul lui Dennis Man: “Nu vreau să fiu răutăcios, dar sunt doi jucători mai buni acolo!”

Alexandru Ivan Publicat: 31 ianuarie 2021, 15:24

Comentarii
Mircea Rednic, convins că FCSB nu-i va duce dorul lui Dennis Man: “Nu vreau să fiu răutăcios, dar sunt doi jucători mai buni acolo!”

Rednic, despre Dennis Man

Dennis Man a devenit cel mai scump transfer din istoria campionatului intern. Mircea Rednic este de părere că suma achitatată de Parma pentru Dennis Man este prea mare pentru nivelul Ligii 1.  

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic: “FCSB sunt doi jucători care sunt mult mai buni decât Man” 

"Aici cred că a fost o muncă a managerului care l-a trimis acolo. Acum nu vreau să fiu răutăcios, dar e o sumă mare pentru un jucător din România. Şi la FCSB sunt doi jucători care sunt mult mai buni decât Man, e vorba de Coman şi Tănase", a spus Mircea Rednic după Astra – Viitorul 1-1. 

Florin Tănase a devenit golgheterul Ligii 1 după plecarea lui Dennis Man. Căpitanul lui FCSB are 14 goluri în campionat și traversează cel mai bun sezon al său în componența “roș-albaștrilor”. 

De cealaltă parte, Florinel Coman are în cont o singură reușită în această ediție a Ligii 1. “Perla” lui Gigi Becali a lipsit însă de pe gazon mai bine de o lună din cauza unei accidentări. 

Astra – Viitorul 1-1 

Echipa lui Mircea Rednic a scos doar o remiză din deplasarea de la Giurgiu. Viitorul a deschis scorul încă din minutul 9, prin George Ganea, dar s-a văzut egalată cu 30 de minute înainte de final. Wuthrich a marcat pentru gazde. 

Reclamă
Reclamă

Viitorul rămâne în afara locurilor de play-off după remiza de la Giurgiu. Cu toate acestea, Rednic a fost mulțumit la finalul jocului. 

"Văzând cum au decurs lucrurile în repriza a doua, sunt mulţumit. Am început bine jocul, am reuşit să înscriem, păcat că nu am continuat să jucăm de aceeași manieră şi să putem să îi surprinde, Am intrat în jocul lor, cu multe mingi date la întâmplare, am intrat în duel”, a spus Rednic după Astra – Viitorul 1-1. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:02
Cristi Chivu, reacție dură după penalty-ul controversat primit de Liverpool în victoria cu Inter: „Să înțeleagă!”
0:52
“Un penalty scandalos, o ruşine” Cea mai dură reacţie după Inter – Liverpool 0-1, meci decis după un final încins
0:29
Nota primită de Cristi Chivu după ce Inter a pierdut cu Liverpool. Verdictul dat de italieni
0:23
„Senzațional”. Italienii au „luat foc” după penalty-ul primit de Liverpool în meciul cu Interul lui Cristi Chivu
0:10
VIDEOSuporterii lui Eintracht Frankfurt au făcut prăpăd pe Camp Nou! Cum s-au comportat nemții în Champions League
0:00
Inter – Liverpool 0-1. Eșec dramatic pentru Cristi Chivu, după ce englezii au marcat dintr-un penalty controversat
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 4 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final” 5 Dezastru la un club de tradiție din România! Jucătorii refuză să facă deplasarea 6 Ce a putut spune Alexandru Musi de faţă cu Gigi Becali, Mihai Stoica, Florin Tănase sau Daniel Bîrligea
Citește și