Mircea Rednic, supărat pe "Regele" Hagi! Ce l-a iritat pe "Puriu" şi ce spune Gică Popescu despre conflictul de la Viitorul

Dragoș Vasile Publicat: 6 martie 2021, 17:34 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Mircea Rednic, supărat pe "Regele" Hagi! Ce l-a iritat pe "Puriu" şi ce spune Gică Popescu despre conflictul de la Viitorul

Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Situţie tensionată la Viitorul. Mircea Rednic a fost un car de nervi după remiza cu Viitorul, iar motivul din spatele săgeţilor aruncate seara trecută vin din cauză că Gică Hagi ar fi pregătit echipa când "Puriul" avea COVID-19, scrie ProSport. "Au venit alţii şi au luat echipa. Cu mine, Viitorul nu a pierdut", a spus Rednic, după 1-1 cu Clinceni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Rednic, supărat pe Gică Hagi

În mod normal, Cătălin Anghel era cel responsabil de pregătirea echipei în lipsa lui Rednic. Acest lucru nu s-a întâmplat, iar surse din cadrul clubulul au explicat de unde a pornit tensiunea în cadrul echipei de la malul mării.

"E clar că Mircea Rednic este supărat pe Gică Hagi pentru că el a condus antrenamentele în perioada respectivă și nu l-a consultat.

A aflat de pe la unii și alții că echipa va intra cu trei zile în cantonament înainte de meciul cu Voluntari și nu i-a convenit deloc acest lucru, cum nu i-a convenit nici când a văzut primul «11». Începuse să sune să se intereseze cum și cine a decis să intre X și Y în prima echipă", au declarat surse din cadrul clubului, potrivit sursei citate.

Gică Popescu: "Toți suntem de vină când lucrurile nu merg bine!"

Gică Popescu, preşedintele Viitorului, a răspuns la semnele de întrebare cu privire la situaţia din cadrul clubului. "Baciul" a explicat că Mircea Rednic este respectat şi are întotdeauna ultimul cuvânt de spus.

Reclamă
Reclamă

"Gică Hagi nu a făcut niciodată antrenamente cu echipa, dar a fost prezent de multe ori. Niciodată nu s-a băgat să coordoneze antrenamentele acum! A fost acolo să se uite, cum a fost și când era Mircea la echipă. Mircea a decis mereu primul unsprezece! El a fost la cârma deciziilor tehnnice. Noi am fost în spatele lui, indiferent de rezultate. Suntem un colectiv, suntem în aceeași barcă.

Nu ne-am separat nciodată de colectivul tehnic. Toți suntem de vină când lucrurile nu merg bine. Și eu și Zoli Iașko. Nu l-am lăsat pe Mircea să se simtă singur, suntem prezenți ori de câte ori putem. Există un mare respect pentru el. Ca să înțelegi, mai exact. Sunt președintele clubului și pot să intru în vestiar oricând, dar nu o fac fără acceptul lui. Am cerut voie de la Mircea ca să intru în vestiar, să pot discuta cu jucătorii! M-am gândit că sunt unii antrenori care vor ca doar ei să fie cu echipa, nu am vrut să se simtă că i se ia din autoritate" a declarat Gică Popescu pentru ProSport.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:17

Jucătorul României care a făcut senzaţie la EURO 2024 şi-a anunţat retragerea: “Fotbalul mi-a dat totul”

16:49

UEFA aruncă manușa către FIFA! Anunțul făcut cu privire la arbitrul somalez interzis la Campionatul Mondial, Omar Artan

15:50

Azi începe Campionatul Mondial 2026, exclusiv în Universul Antena. Toate detaliile în timp real, programul complet, loturile

15:48

Când îşi va începe Jose Mourinho mandatul la Real Madrid. Toate detaliile despre revenirea pe Bernabeu

15:45

Cupa Mondială 2026, în Universul Antena, Ziua 1 | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

15:25

Ceremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 (20:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Shakira dă startul petrecerii în Mexico City

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 3 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 4 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri
Citește și