Mircea Sandu a rupt tăcerea! Suma uriașă de bani pe care a lăsat-o în conturile FRF: “Fără datorii, cu baze construite!”

Silviu Corneanu Publicat: 24 iunie 2021, 9:00

Comentarii
Mircea Sandu a rupt tăcerea! Suma uriașă de bani pe care a lăsat-o în conturile FRF: Fără datorii, cu baze construite!

Mircea Sandu este fostul preşedinte FRF / SportPictures / Sabin Malisevschi/SPORT PICTURES

Mircea Sandu a rupt tăcerea și a dezvăluit că a lăsat peste 5 milioane de euro în conturile FRF. Sandu a plecat de la Federația în 2014, fiind înlocuit cu Răzvan Burleanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Sandu a rupt tăcerea

“La 1 ianuarie 2014, în conturile Federației erau 6,8 milioane de euro. La 4-5 martie, când au fost alegerile, erau aproximativ 5 milioane și câteva sute de mii, deci am lăsat în conturi peste 5 milioane de euro.

Fără datorii, cu baze construite, fără niciun leu de la statul român, cu bani atrași de la FIFA și UEFA și nici asta nu a fost bine, pentru că am un dosar frumos făcut de DIICOT“, a declarat Mircea Sandu la Prosport.

Mircea Sandu, deranjat de atitudinea lui Răzvan Burleanu

Mircea Sandu îl critică pe succesorul său la conducerea FRF. Fostul șef al fotbalului românesc consideră că Burleanu ar trebui să arate mai mult respect pentru Hagi și generația sa.

“Președintele e funcția, iar ei sunt actorii. Ei au făcut ce au făcut pentru fotbalul românesc. Era normal să stea la același nivel cu președintele Federației. Dar asta este, fiecare cum gândește!

Reclamă
Reclamă

Gândiți-vă că la Mogoșoaia am pus pe un perete care avea cam 5-6 metri, poate chiar mai mult, toată istoria fotbalului românesc. Au dispărut pozele!

Gândiți-vă că undeva pe la Casa Fotbalului erau niște poze cu Hagi, cu Popescu, cu generația acestor jucători și au fost ascunse, din câte am înțeles, undeva după niște frigidere. Domne, nu așa… Recunoaștere…Bucură-te! Câștigi dacă pe acești oameni îi respecți”, a mai spus Mircea Sandu.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:25

Jaqueline Cristian, OUT de la Rouen

8:19

Marius Şumudică, ofertat de fosta echipă. Astăzi se decide revenirea

8:19

Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct

8:19

Florentino Perez a luat decizia. Ce se întâmplă cu Arbeloa, după eliminarea din UEFA Champions League

8:00

Se prăbușește Red Bull Racing? Analiza lui Adrian Georgescu

0:42

Alvaro Arbeloa a făcut praf arbitrajul după Bayern – Real Madrid 4-3: „A distrus meciul”

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Cornel Dinu, atac fără milă după ratarea prezenţei la Campionatul Mondial: “Limitat ca jucător şi ca antrenor” 6 Prima decizie luată de Costel Gâlcă, după tensiunile izbucnite în vestiarul Rapidului
Citește și