În 2011, la propunerea lui Mircea Sandu, echipa din Bănie a fost dezafiliată. De atunci, Mititelu și-a căutat dreptatea în instanță.
Mircea Sandu nu vrea să mai audă de Adrian Mititelu
"Eu sunt rupt de fotbalul românesc. Mă aflu în Franța. Nu am știut că Adrian Mititelu a revenit cu echipa lui în Liga a doua pentru că nu mă mai interesează niciodată nimic despre acest om. Noi am luat la vremea aia o hotărâre legală, iar ea a fost ulterior pusă în practică.
Acum, eu nu știu dacă Mititelu a învățat ceva din tot ceea ce a pățit, iar eu cred că cel mai bine este să îl întrebați pe el, nu? Ce o să facă cu echipa lui în Liga 2? Habar nu am! Oricum fiecare își așterne așa cum doarme, iar lucrul ăsta este valabil și în cazul lui Mititelu. Eu nu am vrut să se ajungă până unde s-a ajuns, dar se mai înțelegea cineva la vremea aia cu Mititelu? El le știa pe toate, Noi i-am dat termen să îşi retragă acţiunile alea", a spus Mircea Sandu pentru Prosport.
Echipa lui Mititelu a promovat după ce sezonul din Liga 3 s-a încheiat prematur din cauza pandemiei. Oltenii au ca obiectiv accederea în Liga 1.
”Noi ne gândeam că o să continuăm acest campionat. Dacă a venit acest virus neaşteptat, n-am avut ce face. Vreau să-mi felicit jucătorii, pentru că ei au fost artizanii promovării. Un mic pas, să zic aşa, spre Liga 1, că acolo este ţinta noastră.
Eu îmi doream să continuăm, pentru că vedeam şi alţi jucători la lucru, să spun aşa. Adică mai aveam timp să-i urmăresc cu atenţie, mă refer la cei care au jucat mai puţin”, a spus Eugen Trică, pentru AntenaSport.
- Meciurile din Liga 3 nu se vor mai relua
- FC Universitatea Craiova a promovat în liga secundă
- Mircea Sandu i-a transmis un mesaj lui Mititelu
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Fost antrenor al lui Cristiano Ronaldo, în România, în Liga 2, la Slatina! Cum este posibil
- Corneliu Papură, demis de Mihai Rotaru
- Adrian Mititelu, atac dur la Răzvan Burleanu după scandalul de la Adunarea Generală FRF: “Clanul lui e în agonie”
- Cristi Săpunaru, anunţ despre viitorul său! Vrea să revină în fotbal la iarnă: “Planul e să facem un club puternic”
- Doliu în fotbalul românesc. A murit fostul conducător al echipei care i-a lansat pe Rădoi, Dănciulescu și Adi Ilie