Moment halucinant în finala Europa League! Conte şi-a ieşit din minţi după ce a fost tras de păr

Silviu Corneanu Publicat: 21 august 2020, 21:11 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:50

Twitter

Conte, în finala Europa League

• Sevilla - Inter 3-2
  • Sevilla a câştigat al şaselea trofeu Europa League
  • Conte a fost protagonistul unui incident

Conte a fost protagonistul unui incident halucinant şi mai puţin întâlnit pe terenul de fotbal. Antrenorul celor de la Inter a protestat la o fază în care echipa sa a cerut penalty.

În scandalul creat în minutul 16, Conte a fost tras de păr de către mijlocaşul de la Sevilla, Banega. "Am vrut să văd dacă e perucă", i-ar fi spus acesta tehnicianului. Gazzetta dello Sport susţine că antrenorul şi-a ieşit din minţi şi i-a transmis jucătorului: "Te aştept afară, după meci."

Sevilla – Inter 3-2. Filmul meciului

Inter a deschis scorul în minutul 5, prin penalty-ul transformat de Lukaku. Tot el fusese iniţial faultat în careu de către Diego Carlos. Spaniolii au revenit imediat în joc, reuşind să reducă din diferenţă, în minutul 12, prin De Jong.

A fost o primă repriză nebună. De Jong a făcut dubla în minutul 74, printr-o lovitură superbă de cap. Inter a revenit şi a egalat în minutul 36, prin Godin.

În cea de-a doua repriză, cele două formaţii au mai redus motoarele, dar ocaziile de gol nu au lipsit. Lukaku a ratat singur cu portarul, în minutul 65, şi şi-a trimis în propria poartă în minutul 74, după o execuţie din foarfecă a lui Diego Carlos.

Inter a încercat să mai revină în joc, dar Kounde a scos de pe linia porţii şutul lui Sanchez, din minutul 82.

Va cuceri Dan Petrescu titlul din Liga 1, cu CFR Cluj, în 2024-2025?

20:21 Alex Băluţă, fotografie de colecţie cu fiul lui şi Gică Hagi! Mesajul fotbalistului: „Cu siguranţă, peste ani, se va mândri” 19:44 Cristiano Bergodi a făcut „revoluţie” la Rapid, pentru meciul cu Sepsi! Trei titulari, OUT din lotul giuleştenilor 19:36 Rafael Nadal a vorbit din nou de retragere după ce va reveni pe teren la Barcelona: „Cred că e ultimul an” 19:28 Adrian Porumboiu a început să râdă atunci când a aflat de visul suprem al lui Gigi Becali: „Să-i ceară sfatul lui Cristi Borcea!” 19:16 FotoSe dezmembrează Bayer Leverkusen după primul titlu din istorie? Anunţul directorului sportiv al echipei 19:08 Rapid – Sepsi, LIVE TEXT, 20:30! Giuleştenii luptă pentru prima victorie din play-off. Echipele de start 19:07 Xavi ştie cum poate Barcelona să o elimine pe PSG, din Champions League! Anunţul făcut înaintea returului „de foc” 18:52 Rezultatele analizelor jucătorului din Liga 1, depistat pozitiv la testul anti-drog! Reacţia de ultim moment a clubului 18:38 Mihai Stoica, uluit după CFR Cluj – FCSB 0-1! Detaliul scos în evidenţă după victoria roş-albaştrilor: „Imposibil de imaginat!” 18:09 „Mă duc cu Mustaţă în peluză” Dănuţ Lupu, anunţ uluitor despre derby-ul FCSB – Rapid, ce poate decide matematic titlul! Vezi toate știrile
Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa
La Liga • 30 mart., 18:28
Sergio Ramos a marcat pentru Sevilla chiar de ziua sa! Veteranul a obținut 3 puncte importante de la meciul cu Getafe
Vestea proastă pe care a primit-o Ionuţ Radu, cu 3 luni înainte de startul EURO 2024!
Echipa naţională • 19 mart., 10:00
Atletico Madrid - Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
Liga Campionilor • 13 mart., 23:55
Atletico Madrid – Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
Mihai Stoica a dezvăluit visul său din 2024: "Asta e tripla mea ideală"
Liga 1 • 2 mart., 20:14
Mihai Stoica a dezvăluit visul său din 2024: „Asta e tripla mea ideală”. Ce îşi doreşte oficialul FCSB
Inter - Atletico Madrid 1-0 și PSV - Borussia Dortmund 1-1
Liga Campionilor • 20 feb., 23:55
Inter – Atletico Madrid 1-0 și PSV – Borussia Dortmund 1-1. Istvan Kovacs a arbitrat duelul „de foc” de la Milano