Boubacar Fofana (31 ani) a fost în prim plan în ultimele minute ale confruntării de la Sfântu Gheorghe. Mijlocaşul din Guineea a ţinut postul de Ramadan, care necesită abținerea de la orice fel de mâncare şi băutură de la răsărit până la apus.
Fofana a intrat pe teren în minutul 77, înlocuindu-l pe Nicolae Păun. Mijlocaşul nu a mâncat în ziua partidei cu oltenii, astfel că a venit la marginea terenului. Un membru din staff i-a oferit o banană. Fotbalistul a consumat frunctul, după care a revenit pe gazon. La final, s-a bucurat de reuşita echipei lui, care a produs surpriza şi a câştigat cu 2-0.
Sepsi – Universitatea Craiova 2-0. Coşmarul continuă pentru olteni! Covăsnenii, victorie importantă în play-off
Sepsi a învins-o pe Universitatea Craiova, scor 2-0, în etapa cu numărul 6 din play-off-ul Ligii 1.
În pima repriză, Sepsi a dat lovitura în minutul 45, prin Mitrea, care a înscris după gafa portarului oltenilor. Rezultatul final a fost stabilit de Petrila, în ultimele minute ale partidei.
În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova rămâne pe locul 3 în Liga 1, cu 37 de puncte, la 3 distanţă de FCSB şi la 5 de CFR Cluj. De cealaltă parte, Sepsi se află pe locul 4 în play-off, cu 33 de puncte.
- Moment inedit în timpul meciului Sepsi - Universitatea Craiova
- Fofana a venit la marginea terenului pentru a se hrăni
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Adversara FCSB-ului din Europa League s-a întărit! Fotbalistul de 13 milioane de euro a fost prezentat oficial
- Gică Hagi s-a întors în locul unde a învățat să joace fotbal. “Regele” a dat autografe și lovitura de start
- Cristi Bălgrădean a semnat în Liga a 3-a și va juca în grupele Cupei României! Anunțul oficial
- Doliu în fotbalul românesc! A murit Daniel Ariciu, fost campion naţional cu FC Argeş
- Doi români, în topul celor mai talentați fotbaliști din lume. Ierarhia realizată de specialiști