Iniţial, Dinamo trebuia să primească rezultatele miercuri seară, în jurul orei 20.00. Numai că aceştia au fost anunţaţi că din cauza unor probleme tehnice acestea nu sunt gata. "Ne pare rău, dar probleme tehnice nu ne-au permis să analizăm toate testele, credem că pe la ora 3:00 dimineața vor sosi rezultatele de la laborator", au transmis cei de la DPS, conform gsp.ro.
Un angajat al clubului a fost testat pozitiv
Dinamo nu a putut juca primele două meciuri de la reluarea după ce magazinerul clubului Dinamo a fost testat pozitiv de coronavirus.
Dinamo ar fi trebuit să joace sâmbătă cu Chindia, în prima etapă din Liga 1 după pandemie. Meciul s-a amânat, ca şi cel cu Hermannstadt.
"N-am avut nici un simptom și nu am nimic nici acum. Nici nu știu de unde l-aș fi putut lua. Sunt internat la spital, la Victor Babeș, de azi dimineață. Am mai făcut un test și aici. Cel de la Dinamo fusese al patrulea test, acela complet, ca toată echipa", spunea Cătălin Clincea după ce a fost depistat pozitiv.
- Dinamo poate juca primul meci după pandemie
- Au venit rezultatele testelor pentru coronavirus
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Decizia luată de Adrian Mititelu, după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competițiile
- Fotbalistul pe care Manchester United a plătit 60 de milioane de euro, transfer surprinzător în Mexic!
- FCU Craiova, comunicat în forță după excluderea din toate competițiile! Atac dur la adresa FRF: “Manieră abuzivă”
- Adrian Mititelu, prima reacţie după ce FCU Craiova a fost exclusă din toate competiţiile: “Nişte impostori”
- FCU Craiova, exclusă din toate competițiile. “Cutremur” la echipa lui Adrian Mititelu