În acest moment, FCSB are 15 jucători imuni la COVID-19. Șapte vaccinați și opt trecuți prin boală, recent, după cum susține Mihai Stoica.
“Avem șapte vaccinați și opt trecuți prin boală. 15 dintr-un lot de 28, care suntem acum. Ceilalți, toți, cu o singură excepție, au făcut în 2020, dar riscul de reinfectare e mult mai mic decât riscul de infectare al unuia care n-a făcut.
Pe protocol, la două săptămâni se face testarea, la fiecare 14 zile. Noi facem joi, o să facem apoi joi, peste două săptămâni“, a declarat Mihai Stoica la telekomsport.ro.
Andrei Cordea, probleme după ce s-a vindecat de COVID-19
FCSB a fost de două ori lovită de COVID-19, de la apariția noului coronavirus. Mihai Stoica a dezvăluit că un fotbalist a avut probleme după ce s-a vindecat de coronavirus.
“Singurul care a avut simptome pronunţate şi s-a văzut, a ieşit şi de la antrenament după ce s-a negativat, şi s-a văzut că nu e ok. Acum e ok, a făcut pregătirea (n.r. – Andrei Cordea).
La noi toate antrenamentele sunt monitorizate, au Catapultul care spune când ritmul cardiac depăşeşte o anumită zonă, te atenţionează, ‘vezi că ai intrat în zona roşie, ieşi‘”, a mai spus MM.
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Câți jucători de la FCSB sunt vaccinați
- Fotbalistul care a avut probleme după COVID-19
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Nuțu Cămătaru dezvăluie cum l-a pus pe Gigi Becali acționar la Steaua: “Nu vrei să intri cu mine?”
- Anunțul momentului la Steaua. FRF, schimbare drastică
- Oferte peste oferte pentru jucătorul Craiovei: “Își vor intensifica eforturile pentru transfer”
- Ioan Varga nu renunță. Jucătorul dorit de Rapid, ofertat de CFR Cluj
- CFR Cluj i-a stabilit prețul lui Lorenzo Biliboc: “Nici nu discut!”
































