Cei doi au colaborat, în calitate de conducători, la Unirea Urziceni.
"Când te enervezi, când te jignește cineva, ripostezi. Dar MM Stoica este totuși cel care m-a determinat să încep această meserie, am învățat foarte multe lucruri de la el. Eu îl respect, chiar dacă sunt și astfel de lucruri.
Nu pot să te aproprie astfel de schimburi de replici, dar nici nu pot să șteargă respectul față de el. Niciodată n-am purtat o ură față de el, ne-am certat și în public și în privat, dar tot îmi vine să vorbesc cu el”, a mai spus Narcis Răducan pentru gsp.ro.
Narcis Răducan a plecat de la FCSB după câteva luni
Narcis Răducan a fost director sportiv la FCSB în acest sezon, dar mandatul său a fost extrem de scurt. Colaborarea cu Gigi Becali s-a întrerupt în luna noiembrie a anului trecut, după ce patronul i-a făcut mai multe reproşuri. În acel moment, Mihai Stoica a revenit la echipă, după ce în vară a decis să facă un pas în spate.
"Discuția e mai complexă. Am mai fost împreună la FCSB și ne-am descurcat bine. Atât timp cât nu este o tensiune între noi, poate fi benefic și pentru noi și pentru echipă. Atunci când suntem precum cocoșii, nu face bine nimănui", a mai spus Narcis Răducan.
- Narcis Răducan a fost director sportiv la FCSB
- Narcis Răducan şi MM Stoica au devenit rivali
- Cei doi au o relaţie încordată
- WTT Champions Macao 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 9-14 septembrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- A câștigat titlul cu FCSB, însă a luat decizia de a se retrage din fotbal: „La revedere”
- Adversara FCSB-ului din Europa League s-a întărit! Fotbalistul de 13 milioane de euro a fost prezentat oficial
- Gică Hagi s-a întors în locul unde a învățat să joace fotbal. “Regele” a dat autografe și lovitura de start
- Cristi Bălgrădean a semnat în Liga a 3-a și va juca în grupele Cupei României! Anunțul oficial
- Doliu în fotbalul românesc! A murit Daniel Ariciu, fost campion naţional cu FC Argeş