Clubul din Ştefan cel Mare a susţinut că investitorii care voiau să preia pachetul majoritar de acţiuni de la Ionuţ Negoiţă aveau doar 3.000 de euro în conturile firmei. Finanţatorul dinamovist le-a cerut doar un leu, dar voia garanţii că pot acoperi datoriile de aproximativ 10 milioane de euro.
"Ați văzut ce greu e leul ăla. E greu de tot! Eu am spus de la început că patronul echipei nu vinde în orice condiții și oricui. Deocamdată, Dinamo are un patron. N-am participat la negocierile cu spaniolii. Cel mai bine ar fi să se termine cu incertitudinea din jurul acestui club. Asta a măcinat echipa în acest an", a declarat Florin Prunea la Digi Sport Special.
Dinamo a intrat în cantonament
Dinamo s-a reunit imediat după ridicarea stării de urgență. Jucătorii au intrat în cantonament la baza de pregătire de la Săftica și așteaptă reluarea Ligii 1. Florin Prunea nu li s-a alăturat.
"La Săftica n-am fost. Ați văzut, cine intră nu mai iese. Deși mi-e dor de băieți. Eu am fost mereu apropiat de jucători și de antrenori în cariera mea de conducător", a mai spus Prunea pentru sursa citată.
- Ionuţ Negoiţă n-are de gând să le mai cedeze clubul spaniolilor
- Aceştia n-au reuşit să-l convingă că au banii necesari
- Finanţatorul dinamovist ceruse un leu în schimbul echipei
- PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei