Negoiță, apărat după ce nu a reușit să vândă Dinamo. ”Au venit cu coliva la tribunal, păi ce fel de oameni sunteți?”

Antena Sport Publicat: 21 mai 2020, 11:51

Comentarii
Negoiță, apărat după ce nu a reușit să vândă Dinamo. ”Au venit cu coliva la tribunal, păi ce fel de oameni sunteți?”

Negoiță, apărat după ce nu a reușit să vândă Dinamo. ”Au venit cu coliva la tribunal, păi ce fel de oameni sunteți?”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dragomir susține că fanii nu trebuie să îl înjure pe Negoiță și compară situația de la Dinamo cu cea a lui George Copos, care la rândul său voia să cedeze acțiunile de la Rapid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dragomir: ”Părerea mea e că l-au înjurat degeaba pe Negoiță”

"Negoiţă ăsta, părerea mea că l-au înjurat degeaba. Atât a putut el. Dar ţine echipa de 7-8 ani, nu? Credeţi că Negoiţă nu a cheltuit cel puţin 3-4 milioane în aceşti 7 ani? Uşor a cheltuit… Eu nu îi fac socoteala lui Negoiţă, pentru că am fost supărat pe el. Şi el m-a trădat. Cu 2-3 zile înainte m-am întâlnit cu el şi cu Anghelache, mi-au jurat că mă ajută… Am fost supărat o perioadă"

Nu trebuie acuza numai Negoiţă. Degeaba dă lumea în el. Dacă nu ai, nu mănânci. S-ar putea să fie şi supărat, ca şi Copos. Păi Copos era cu echipa în cupele europene şi au venit ăia cu coliva la tribunal. Păi ce fel de oameni sunteţi, când Rapidul trăia numai pe banii lui? Uite acum cum se chinuie", a spus Dragomir, pentru Telekom Sport.

Ionuţ Negoiţă nu mai vinde Dinamo

"Din ce ştiu eu s-a incheiat. Ionuţ n-a acceptat, e treaba lui, e societatea lui, clubul lui, vinde cui vrea el. Nici n-a fost vorba de venit cu banii. E o societate pe care o cumperi cu un leu, dar leul ăla e 4 milioane!

A plătit societatea avocaţi, contabili…pierdere de timp. S-au tradus contractele…Nici nu ştiu dacă a vrut să vândă! Joi au avut un acord cu el, cu termene de plată, cu tot. Apoi, nu ştiu ce s-a întâmplat. O să citesc şi eu contractele. Negoita n-a mai vrut să comunice, n-a mai răspuns la telefon.

Reclamă
Reclamă

Pe urmă a dat declaraţia aia că nu au depus garanţie. Nici nu a mai fost vorba, trebuia să depună 3 milioane în 30 de zile garanţie. Cine pune 3 milioane în contul clubului? Până vin ăştia din Spania nu mai găseau un leu acolo!", a declarat Ioan Andone pentru Digi Sport.

Ionuţ Negoiţă mai are o singură variantă, să înceapă negocierile cu fanii. PCH a anunţat că va demara negocierile cu finanţatorul pentru a prelua clubul.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Merită Istvan Kovacs să arbitreze finala Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
3:07

Noua Zeelandă – Egipt LIVE VIDEO (04:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Echipele de start

3:06

VIDEOUruguay – Capul Verde 2-2! Insularii au produs o nouă surpriză la Mondial! Lenini și Varela au scris istorie

2:28

VideoMoment incredibil în Uruguay – Capul Verde! Arcanjo primea ajutor de la un adversar când a început jocul! Ce a urmat

2:15

„Vei juca vreodată în MLS?” Răspunsul dat de Kylian Mbappe, înainte de Franța – Irak

0:45

Luis de la Fuente, mesaj direct după Spania – Arabia Saudită 4-0: “Era normal ca jucătorii să fie furioși!”

0:32

Serena Williams poate reveni în tenis la 44 de ani! A primit wild card de la Wimbledon, în proba de simplu

1 Moment controversat în startul meciului istoric arbitrat de Istvan Kovacs la Mondial. Japonia a cerut penalty 2 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 3 Cele mai dure reacții, după debutul lui Istvan Kovacs la Cupa Mondială: „Concediați-l” 4 Suma cu care s-a ales Istvan Kovacs după ce a arbitrat meciul 1.000 din istoria Cupei Mondiale 5 Primul 10 de la Cupa Mondială! Cea mai mare notă de la turneul final după o prestație istorică 6 Leo Messi, negocieri pentru revenirea în tricoul Barcelonei! Totul s-ar putea petrece după Cupa Mondială
Citește și