Dragomir susține că fanii nu trebuie să îl înjure pe Negoiță și compară situația de la Dinamo cu cea a lui George Copos, care la rândul său voia să cedeze acțiunile de la Rapid.
Dragomir: ”Părerea mea e că l-au înjurat degeaba pe Negoiță”
"Negoiţă ăsta, părerea mea că l-au înjurat degeaba. Atât a putut el. Dar ţine echipa de 7-8 ani, nu? Credeţi că Negoiţă nu a cheltuit cel puţin 3-4 milioane în aceşti 7 ani? Uşor a cheltuit… Eu nu îi fac socoteala lui Negoiţă, pentru că am fost supărat pe el. Şi el m-a trădat. Cu 2-3 zile înainte m-am întâlnit cu el şi cu Anghelache, mi-au jurat că mă ajută… Am fost supărat o perioadă"
Nu trebuie acuza numai Negoiţă. Degeaba dă lumea în el. Dacă nu ai, nu mănânci. S-ar putea să fie şi supărat, ca şi Copos. Păi Copos era cu echipa în cupele europene şi au venit ăia cu coliva la tribunal. Păi ce fel de oameni sunteţi, când Rapidul trăia numai pe banii lui? Uite acum cum se chinuie", a spus Dragomir, pentru Telekom Sport.
Ionuţ Negoiţă nu mai vinde Dinamo
"Din ce ştiu eu s-a incheiat. Ionuţ n-a acceptat, e treaba lui, e societatea lui, clubul lui, vinde cui vrea el. Nici n-a fost vorba de venit cu banii. E o societate pe care o cumperi cu un leu, dar leul ăla e 4 milioane!
A plătit societatea avocaţi, contabili…pierdere de timp. S-au tradus contractele…Nici nu ştiu dacă a vrut să vândă! Joi au avut un acord cu el, cu termene de plată, cu tot. Apoi, nu ştiu ce s-a întâmplat. O să citesc şi eu contractele. Negoita n-a mai vrut să comunice, n-a mai răspuns la telefon.
Pe urmă a dat declaraţia aia că nu au depus garanţie. Nici nu a mai fost vorba, trebuia să depună 3 milioane în 30 de zile garanţie. Cine pune 3 milioane în contul clubului? Până vin ăştia din Spania nu mai găseau un leu acolo!", a declarat Ioan Andone pentru Digi Sport.
Ionuţ Negoiţă mai are o singură variantă, să înceapă negocierile cu fanii. PCH a anunţat că va demara negocierile cu finanţatorul pentru a prelua clubul.
- Negoita a încercat să vândă clubul
- Un om din fotbalul românesc îi ia apărarea
- Negoiță a renunțat la negocierile cu spaniolii
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- “Era mult mai tehnic decât mine și Hagi la un loc”. Adrian Mutu n-are niciun dubiu în privința unei legende
- Răzvan Burleanu a câștigat al patrulea mandat de președinte FRF. Cum au votat membrii. Toate rezultatele
- Gigi Becali l-a votat pe Ilie Drăgan şi merge la TAS! Avertisment pentru Burleanu: “Mi-a călcat demnitatea în picioare”
- Răzvan Burleanu l-a atacat pe Ilie Drăgan, după ce a câştigat un nou mandat de preşedinte FRF: “Cine e măscăriciul ăsta?”
- “Îmi vine să plâng!” Ilie Drăgan l-a făcut praf pe Răzvan Burleanu: “Comparăm cu ce se întâmplă în Iran! Dictatură”
































