News Alert | CFR Cluj a făcut al doilea transfer pentru sezonul viitor. Lovitura dată de lider

Antena Sport Publicat: 10 mai 2021, 7:43 / Actualizat: 14 mai 2021, 17:47

Comentarii
News Alert | CFR Cluj a făcut al doilea transfer pentru sezonul viitor. Lovitura dată de lider

Cristiano Figueiredo a semnat cu CFR Cluj

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Conform fanatik.ro, contractul va intra în vigoare la 1 iulie, iar salariul pe care îl va încasa lunar portughezul este de 8.000 de euro. Figueiredo este unul dintre cei mai constanţi goalkeeperi din Liga 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Figueiredo a semnat cu CFR Cluj

Cristi Bălgrădean, Giedrius Arlauskis și Grzegorz Sandomierski sunt cei trei portari pe care se bazează în acest moment Edi Iordănescu. Totuşi, la finalul stagiunii, ultimilor doi le vor expira contractele, astfel că doar "Pufi" va rămâne om de bază. 

Giedrius Arlauskis şi Grzegorz Sandomierski vor pleca din Gruia, după ce nu au primit nicio ofertă de prelungire a înţelegerilor. Nu trebuie uitat faptul că Arlauskis a acceptat să joace gratis la CFR în acest final de sezon. 

Rachid Bouhenna a semnat cu CFR Cluj

CFR Cluj l-a transferat pe fundașul algerian de la Sepsi, Rachid Bouhenna (29 de ani). Fotbalistul a fost dorit și de Gigi Becali. Bouhenna va ajunge în Gruia la finalul stagiunii, când îi expiră contractul cu Sepsi. Din sezonul următor, acesta va face parte din componența echipei lui Edi Iordănescu. Totul a fost confirmat chiar de jucător.

"Într-adevăr, am semnat cu CFR Cluj, tripla campioană a României în ultimii trei ani. Am avut o perioadă foarte bună, aici, în România. A existat interes pentru mine din partea a trei cluburi românești, dar am optat până la urmă pentru Cluj, pentru că este un proiect incitant acolo.

Reclamă
Reclamă

Este un club care evoluează de la an la an. Clujenii joacă în mod constant în cupele europene iar în acest sezon sunt poziționați foarte bine pentru a lua un alt titlu și de a juca în preliminariile UEFA Champions League .

Este o mare provocare pentru mine. Cred că va fi o bună oportunitate și pentru mine de a prinde echipa națională”, a spus Bouhenna, într-un interviu acordat celor de la lagazettedufennec.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35

Premieră în acest sezon! Avertismentul dat de Formula 1, înaintea Marelui Premiu al Austriei: “Situaţie de risc”

16:28

Tunisia – Olanda LIVE VIDEO (02:00, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). “Portocala mecanică” vrea primul loc în Grupa F

16:26

Japonia – Suedia LIVE VIDEO (02:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Luptă aprigă pentru pentru calificare

16:26

David Popovici, în vizită la Vatican. Momentul emoţionant cu Papa Leon al XIV-lea

15:29

Julian Nagelsmann nu stă la discuţii! Decizia luată înainte de Ecuador – Germania

14:59

OFICIAL | Un nou transfer pentru Dinamo! Jucătorul a semnat cu formaţia antrenată de Nuno Campos

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și