News Alert | Gabriel Tamaş a reziliat contractul cu Astra la 8 zile după ce îl prelungise

Dan Roșu Publicat: 25 iunie 2020, 10:31 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:00

Comentarii
News Alert | Gabriel Tamaş a reziliat contractul cu Astra la 8 zile după ce îl prelungise

Gabriel Tamaş a plecat de la Astra

"E adevarăt, am reziliat cu Astra. Nu vreau să fac alte comentarii”, a declarat Gabi Tamaș, pentru Prosport. Interesant e că pe 15 iunie îi expirase contractul fundaşului, care a semnat unul nou după numai două zile. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Am reziliat cu Gabi Tamaș! Abia semnasem prelungirea, dar din motive personale pe care le-a invocat fotbalistul am ajuns la această situație”, a spus Dani Coman, pentru sursa citată. 

Gabriel Tamaş, la Rapid?

Relaţia foarte bună pe care Tamaş o are cu fostul său agent, Florin Manea, l-a făcut pe jucătorul ajuns la 36 de ani să promită că va evolua pentru Rapid, în stagiunea viitoare, dacă giuleştenii vor promova.

Pe de altă parte, Tamaş susţinea că două luni petrecute departe de fotbal l-ar putea face să renunţe. 

"Nu am cum să mă duc la altă echipă, pentru că în aceste două luni nu pot să joc la altă echipă. Dacă stau două luni, nu cred că aș mai avea puterea să revin în fotbal. Nu cred că aș mai putea să stau două luni fără fotbal”, a spus Tamaş.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02

Luka Doncic a condus-o pe Los Angeles Lakers spre victorie! Slovenul, în formă maximă

11:54

“O ruşine”. Bosniacii l-au făcut praf pe Gianluigi Donnarumma, pentru gestul golănesc făcut la penalty-uri

11:23

”Formula One, we have a problem”. Analiza lui Adrian Georgescu

11:11

Carlo Ancelotti s-a dus direct la Luka Modric după Brazilia – Croaţia 3-1: “Nu cumva ai un bunic brazilian?”

11:00

Probleme pentru Cristi Chivu la Inter, după ce Italia a ratat World Cup 2026. Italienii sunt convinşi: “Asta va trebui să facă”

10:47

“Tricolorii”, taxaţi după eşecul cu Slovacia: “Nu avem nicio idee despre nimic”. Marea schimbare propusă

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 EXCLUSIVFRF a anunţat oficial numirea unui nou selecţioner în locul lui Mircea Lucescu: “Sper să avem succes” 3 Prima plecare de la FCSB. Mirel Rădoi a decis să renunţe la jucătorul de naţională 4 Rapid reuşeşte două “transferuri” de la CFR Cluj. Bilaşco nu vine singur în Giuleşti 5 VIDEOSlovacia – România 2-0. Un autogol și o gafă monumentală decid ultimul meci din mandatul lui Mircea Lucescu 6 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă
Citește și