Nicolae Stanciu, ca și plecat de la Slavia Praga! Unde vrea să joace mijlocașul naționalei. Anunțul făcut de Anamaria Prodan. “Vreau să-l mut!”

Alexandru Ivan Publicat: 4 noiembrie 2021, 20:47

Comentarii
Nicolae Stanciu, ca și plecat de la Slavia Praga! Unde vrea să joace mijlocașul naționalei. Anunțul făcut de Anamaria Prodan. Vreau să-l mut!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Anamaria Prodan vrea să-l ducă pe Nicolae Stanciu în Major League Soccer, campionatul din Statele Unite ale Americii.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Anamaria Prodan, anunț uriaș despre transferul lui Nicolae Stanciu

Impresara a dezvăluit că jucătorul se gândește mai mult la partea financiară în acest punct al carierei sale. Ajuns la 28 de ani, Nicolae Stanciu joacă de doi ani la Slavia Praga, pentru care a bifat peste 100 de partide.

“Mă chinuiesc să-l mut. Vreau în altă parte, undeva în America. America (n.r.- unde își dorește Stanciu să joace)! Întotdeauna este nebunia asta. Dacă nu ajungi la Real Madrid, la nivelul ăsta uriaș, e greu. Trebuie să te gândești: `Domne, câți ani poate un jucător de fotbal să fie în formă?`

Te accidentezi într-o oră, nu știi ce se întâmplă. Trebuie să strângi urgent bani. În MLS ați văzut pe ce bani s-au cumpărat jucători? Și ce salarii au început să dea? MLS va fi în foarte scurt timp un paradis pentru manageri și jucători”, a spus Anamaria Prodan.

7 milioane de euro valorează Nicolae Stanciu, potrivit transfermarkt.com. În acest sezon, românul a reușit patru pase decisive și patru goluri pentru campioana Cehiei.

Reclamă
Reclamă

Nicolae Stanciu îl vrea selecționer doar pe Mirel Rădoi

Mirel Rădoi a anunțat că va părăsi banca echipei naționale în luna noiembrie, dar jucătorii speră să-l facă să se răzgândească. Nicolae Stanciu nu și-ar dori un alt selecționer în afară de el.

Pentru mine a fost un șoc, am citit în presă. Vreau să spun foarte clar două lucruri: sper ca dânsul să nu renunțe, am format un grup chiar unit care seamănă cu o familie, suntem pe o pantă ascendentă din toate punctele de vedere, din discuțiile cu dumnealui sper să se răzgândească pentru că toți ne dorim asta. Și al doilea lucru: nu o să renunț. Nu o să renunț la națională, nici nu o să renunț să cred că Mirel Rădoi va rămâne cu noi”, a spus Nicolae Stanciu, potrivit playsport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
4:52

Jurgen Klopp, viitorul selecționer al Germaniei? Ce a declarat după eliminarea dezastruoasă de la Cupa Mondială

4:25

De ce nu a jucat Neymar în Brazilia – Japonia? Ancelotti a dat “cărțile pe față”: “Voiam să-l introducem”

4:15

“Trece prin momente grele”. Cui i-a dedicat eroului Paraguayului din meciul cu Germania calificarea istorică

4:13

Nagelsmann face scandal după eliminarea Germaniei de la Mondial: „O glumă!” Ce spune despre demisie

3:30

Patru concluzii după Germania – Paraguay 1-1, 3-4 d.l.d: Îngropați clișeele despre nemți!

2:50

Premieră istorică la Cupa Mondială! Ce s-a întâmplat odată cu eliminarea Germaniei de la World Cup

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 3 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 4 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 5 S-a aflat cine este jucătorul de la Cupa Mondială cu care Ioan Varga negociază transferul la CFR 6 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro
Citește și