Închide meniul

Nicușor Bancu, fără explicații pentru criza de la Craiova: "La antrenament ne iese tot, la meci nu știu ce se întâmplă". Oltenii sunt fără victorie de patru meciuri

Alexandru Ivan Publicat: 19 ianuarie 2021, 5:17

Comentarii
Nicușor Bancu, fără explicații pentru criza de la Craiova: "La antrenament ne iese tot, la meci nu știu ce se întâmplă". Oltenii sunt fără victorie de patru meciuri

Astra - Craiova 1-1

Astra și Craiova s-au anihilat reciproc. Formația din Bănie ajuns la a treia remiză consecutivă și la al patrulea meci fără victorie. La finalul jocului, Nicușor Bancu a oferit primele reacții din tabară oltenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicușor Bancu: "Nu știu ce se întâmplă cu noi"

"În această seară ne-am îmbunătățit puțin jocul față de data trecută. Am dominat prima repriză. În a doua parte au fost prea multe întreruperi, nu ne-am putut face jocul nostru normal. Suntem într-o criză și trebuie să muncim să trecem peste" a spus Bancu.

Căpitanul Craiovei nu își explică forma slabă aratată de echipa sa. Formația din Bănie a înscris doar 20 de goluri în Liga 1, jumătate dintre cele reușite de liderul FCSB.

"Nu putem să ne creem ocazii suficiente, la antrenament ne iese tot, la meci nu știu ce se întâmplă cu noi. Nu suntem obosiți, n-am jucat foarte des, am avut multe zile de pauză. Totuși terenurile sunt proaste, temperatura e scăzută", a mai spus Bancu.

Întrebat despre posibilitatea de a fi antrenat de Laurențiu Reghecampf, Nicușor Bancu a ținut să-și arate suportul față de actualul antrenor al Craiovei, Corneliu Papură.

Reclamă
Reclamă

"Nu știu nimic despre Reghecampf. Domnul Rotaru are puterea de decizie. Eu sper ca Mister (n.r.- Corneliu Papură) să rămână. Am avut rezultate cu el și în Europa", a afirmat jucătorul. 

Astra – Craiova 1-1. Oltenii pierd teren în lupta pentru titlu

Craiova a ajuns la al patrulea meci fără victorie în Liga 1. Pentru Astra a marcat De Sousa, în minutul 16, iar pentru Universitatea a înscris Cicâldău, în minutul 45+3.

Universitatea Craiova a mai făcut un pas greșit în lupta pentru titlu. Oltenii sunt la patru puncte în spatele rivalilor de la CFR Cluj și FCSB, însă "roși-albaștrii" au un meci mai puțin disputat. 

Reclamă

Echipa lui Papură dezamăgește pe fază ofensivă, având doar 20 de goluri marcate în 17 meciuri. În comparație, liderul FCSB a înscris de 40 de ori. Ultima victorie a Craiovei a fost împotriva celor de la UTA Arad, în urmă o lună. 

Pentru Craiova urmează meciul de pe teren propriu cu Viitorul.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:53
Cătălin Cîrjan a spus ce rezultat își dorește la derby-ul FCSB – Rapid. Mesajul clar al căpitanului lui Dinamo
21:45
Cristi Chivu, decizie surprinzătoare în privinţa competiţiei ce îi poate aduce primul trofeu pe banca Interului!
21:21
VideoJurnal Antena Sport | Foștii steliști și dinamoviști au uitat de rivalități și i-au făcut fericiți pe copii
21:18
VideoJurnal Antena Sport | Pancu le deschide poarta la CFR Cluj
21:15
VideoJurnal Antena Sport | Bănel Nicoliță împarte cadouri de Crăciun
21:12
VideoJurnal Antena Sport | Selecționerii României de la handbal au ieșit la colindat
1 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 2 Pensia “ruşinoasă” pe care o primeşte Cornel Dinu. Dovada că România nu-şi respectă legendele: “Dreptate mioritică” 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 5 Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie” 6 Claudiu Keșeru a plecat de la FC Bihor. De ce şi-a dat demisia
Citește și