Închide meniul

Noi detalii despre accidentarea lui Florin Tănase: “Aţi văzut la Coman!” Marele pericol pentru căpitanul FCSB

Antena Sport Publicat: 9 septembrie 2021, 11:24

Comentarii
Noi detalii despre accidentarea lui Florin Tănase: Aţi văzut la Coman! Marele pericol pentru căpitanul FCSB

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

FCSB a anunţat că Florin Tănase va lipsi o lună şi jumătate. Perioada de absenţa ar putea fi mai mare, anunţă Ioan Becali. Acesta spune că Tănase nu poate fi la turaţie maximă după o lună şi jumătate. Mai mult, căpitanul FCSB ar trebuie să fie atent să nu se accidenteze din nou dacă va fi “forţat” la revenire.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tănase e un jucător de bază al echipei, se recuperează încet-încet. Clubul a anunțat că va sta o lună și jumătate. Să vedem. După o accidentare de o lună și jumătate ați văzut cât de greu e să revii. Ați văzut la Coman… A revenit și iar s-a accidentat. Sunt grele aceste accidentări”, a spus Giovanni Becali pentru prosport.ro.

Ce a spus Edi Iordănescu despre accidentarea lui Florin Tănase

Edi Iordănescu a dat detalii despre acccidentarea lui Florin Tănase. Acesta a spus că Tănase are “ligamentele uşor afectate“. Tănase a forţat în derby-ul cu CFR Cluj, când a rezistat pe teren până în minutul 60, deşi era lovit încă din prima repriză.

Diagnosticul lui Tănase nu este tocmai liniştitor şi va sta aproximativ două luni de zile. Sunt ligamentele puţin afectate. Iniţial şi-a dorit să forţeze, se gândea la echipă. A intervenit staff-ul medical, a considerat că piciorul a fost ‘imobilizat’. A fost nevoie de el şi din cauza problemelor pe care le avem… el şi-a dorit foarte mult, ca şi lider.

Florin Tănase și-a prelungit contractul cu FCSB

Florin Tănase rămâne la FCSB. Căpitanul roș-albaștrilor are o clauză de 3.000.000 de euro.

Reclamă
Reclamă

Tănase a prelungit contractul acum 5 zile, a semnat contract pe 4 ani. I-am făcut 30.000 de euro pe lună şi i-am zis că i-am făcut primă de Liga Campionilor 300.000 de euro. Dacă ne calificăm în grupe după îţi fac 40.000, 50.000 de euro”, spunea Becali acum câteva săptămâni.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42 14 dec.
PAOK Salonic, înfrângere în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de Atromitos
23:25 14 dec.
Daniel Niculae, reacție după debutul lui Dorinel Munteanu la Hermannstadt: „Sunt supărat”
23:21 14 dec.
Dorinel Munteanu, mesaj dur după Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2: “Nu e un avertisment! Trebuie să înțeleagă”
22:51 14 dec.
Filipe Coelho surprinde după victoria cu Hermannstadt: „Nu a fost cea mai bună seară a noastră”
22:46 14 dec.
Primul lucru remarcat de Cristi Chivu, după ce Inter a urcat pe primul loc în Serie A: “Cu asta vreau să încep”
22:39 14 dec.
Ștefan Baiaram, obiectiv măreț după Hermannstadt – Craiova 0-2: „După mă pot gândi și la alte lucruri”
1 Conducerea Rapidului s-a decis! Asalt pentru fotbalistul de la Oțelul. Gălățenii solicită o sumă uriașă 2 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 3 Control antidoping imediat după Rapid – Oțelul 0-2. Opt jucători, chemați la teste 4 Bogdan Racoviţan a semnat! Contractul e valabil până în 2028 5 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee” 6 Ionuț Radu, după ce a apărat penalty-ul vedetei de 60 de milioane de euro: “Este un sentiment unic”
Citește și