Închide meniul

“Nu a simțit apreciere!” Noi detalii despre plecarea lui Budescu de la FCSB: “Jucători ca el sunt din ce în ce mai rari!”

Antena Sport Publicat: 7 ianuarie 2022, 20:43

Comentarii
Nu a simțit apreciere! Noi detalii despre plecarea lui Budescu de la FCSB: Jucători ca el sunt din ce în ce mai rari!

Profimediaimages

Făcut praf de Gigi Becali pentru excesul de “exterioare” din timpul meciurilor, Budescu şi-a reziliat contractul cu FCSB. Dani Coman spune că Budescu nu s-a simţit apreciat la FCSB şi tocmai de aceea nu a dat cel mai bun randament.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Budescu nu numai că mi-e prieten, e și finul meu. Îmi pare rău că s-a despărțit de FCSB, pentru că a venit cu tot sufletul. Dar sunt ferm convins că își va găsi o echipă foarte bună, pentru că jucători ca Budescu sunt rari. Budescu era la fel și în trecut, doar că lui îi trebuie o conjunctură favorabilă.

Trebuie să se simtă apreciat și atunci, da, poate da totul. Putea ajuta FCSB-ul mult mai mult decât a făcut-o, dacă simțea apreciere. Jucători cu tehnica și viziunea, pe care o are, sunt din ce în ce mai rari. Budescu nu e jucător de Liga 2, nu s-ar pune problema ca el să vină la Sibiu, pentru că nu-și permit multe echipe să-l aibă pe Budescu. Eu spun că nu a simțit apreciere la FCSB“, a spus Dani Coman pentru fanatik.ro.

Constantin Budescu a plecat de la FCSB

FCSB a anunțat oficial că s-a despărțit de mijlocașul Constantin Budescu. Jucătorul de 32 de ani părăsește clubul lui Gigi Becali la mai puțin de șase luni de la venirea sa.

„Mulțumim, Constantin Budescu! FCSB și Constantin Budescu au ajuns la un acord pentru rezilierea contractului. Atacantul s-a prezentat joi la Baza Sportivă FCSB, unde s-a despărțit de colegi și membrii staff-ului. Clubul nostru îi mulțumește pentru contribuția din acest sezon și îi urează mult succes în continuare!”, a fost mesajul oficial al celor de la FCSB pentru Budescu.

Reclamă
Reclamă

Budescu a bifat 11 meciuri pentru FCSB în toate competițiile, reușind să-și treacă în cont un gol și un assist. Mijlocașul de 32 de ani este cotat la 1,3 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com.

La FCSB, ”Budi” avea un salariu de 240.000 euro pe an (20.000 de euro pe lună), acesta fiind al treilea cel mai mare din lotul roș-albaștrilor, după Florin Tănase și Claudiu Keșeru.

Patronul roș-albaștrilor i-a oferit mijlocașului 150.000 de euro pentru a se despărți de echipa sa. La semnarea contractului cu gruparea din Capitală, ”Budi” a primit 200.000 de euro. ”Constantin Budescu a plecat deja, i-am dat 150.000 de euro. Nu ne mai putea ajuta și a plecat, a semnat rezilierea”, a declarat Gigi Becali pentru digisport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:35
Christian Horner vrea să revină în Formula 1! Negociază cu o echipă pentru a deveni acţionar
13:23
Drama lui Oleksandr Romanchuk: “Mi-am pierdut prieteni!” Războiul din Ucraina i-a marcat viaţa fundaşului Universităţii
12:45
Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere”
12:23
VIDEOLeon Draisaitl a depăşit 1000 de puncte în NHL! Jucătorii lui Edmonton Oilers au sărbătorit chiar în faţa fostului coleg
11:26
Valeriu Iftime anunţă primul plecat de la FCSB. Fotbalistul abia a semnat: “Vorbim din ianuarie”
11:24
Cum se face un upgrade în Formula 1? Analiza lui Adrian Georgescu
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 3 FotoNoi imagini cu stadionul din România, de 117.000.000 de euro! Ce echipă va juca aici din 2028 4 Adi Popa face praf un fost coleg de la FCSB: “Am mai multe trofee decât are el goluri!” 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Kennedy Boateng, reacție după apariția zvonurilor privind plecarea de la Dinamo: “Cei din club îmi știu valoarea”
Citește și