Închide meniul

”Nu ar fi la nivel nici de Liga 2!” Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

Dragoș Vasile Publicat: 21 ianuarie 2022, 14:44

Comentarii
”Nu ar fi la nivel nici de Liga 2!” Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Viorel Moldovan face praf transferurile de la Dinamo

În această iarnă, Dinamo i-a transferat pe Alin Buleică (Viitorul Pandurii Tg. Jiu), Thomas Chesneau (Concordia Chiajna), Răzvan Patriche (Academica Clinceni), Marius Tomozei (UTA Arad), Igor Jovanovic (Suduva) și Balthazar Pierret (Boulogne).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“E destul de complicată situația lui Dinamo, s-ar putea să aibă șanse. Au adus 5 jucători, dar când vezi ce jucători au adus, ținând cont la situația de acolo, nu poți să speri la multe, ținând cont că unii nu ar fi la nivel nici de Liga 2, nu au mai jucat”, a spus Viorel Moldovan, potrivit sport.ro.

Deian Sorescu a îngropat securea războiului cu fanii lui Dinamo

Deian Sorescu a plecat recent la Rakow, în Polonia. “Perla” lui Dinamo a adus o sumă importantă în conturile clubului, iar, la final, a ținut să își ia rămas bun de la galeria dinamovistă.

”Patru ani în acestă echipa, aici pot spune că m-am format că fotbalist profesionist și mai ales ca personă, atâția colegi, atâția oameni cu care am colaborat și sentimentul de nedescris atunci când îmi auzeam numele strigat pe stadion de mii de oameni, cei mai tari fani!!!

Am purtat cu mândrie tricoul alb-roșu în “groapă” și am ținut capul sus chiar și în momentele dificile .

Reclamă
Reclamă

Mulțumesc pentru tot … pentru tot ce am trăit în această echipa plină de istorie. Mulțumesc pentru tot FC Dinamo București!”, a scris Deian Sorescu pe Facebook.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga derby-ul dintre FCSB şi CFR?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:36 24 ian.
“Am discutat cu conducerea!” Ştefan Baiaram, anunţ despre oferta primită: “Cu siguranţă voi pleca”
23:29 24 ian.
Control antidoping după Universitatea Craiova – FC Botoșani. Patru jucători vizați
23:21 24 ian.
“Dă-i drumul, Gigi!” Giovanni Becali cere transferul lui Bîrligea pentru 7 milioane de euro!
22:56 24 ian.
Dennis Man, înlocuit după 45 de minute în PSV – NAC Breda! Nota primită după ce a lovit bara
22:53 24 ian.
Primul verdict după ce Ștefan Baiaram s-a accidentat în Universitatea Craiova – Botoșani: “Așa a fost să fie”
22:37 24 ian.
Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves a fost reprogramat! NBA: “Siguranţa comunităţii din Minneapolis e prioritară”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma a transferat extrema lui Dan Șucu 2 Pensia umilitoare pe care o primeşte Mihai Neșu de la statul român. “Mi-e și rușine” 3 “Înţepat” de Mourinho, Cristi Chivu i-a dat replica celebrului antrenor portughez! 4 “Vei înjura FCSB?” Răspunsul dat de Olimpiu Moruţan a doua zi după ce a semnat cu Rapid 5 Naomi Osaka, OUT de la Australian Open după meciul câştigat cu scandal cu Sorana Cîrstea! Anunţul japonezei 6 Cartonaş roşu după Universitatea Craiova – FC Botoşani 2-0! Final de meci tenisonat pe Ion Oblemenco
Citește și