Becali a anunţat că vrea să-i transfere pe Gabriel Debeljuh şi Alexandru Buziuc. Patronul roş-albaştrilor vrea 300.000 de euro pentru Petre, chiar dacă a dat în schimbul său 500.000 de euro. FCSB l-a mai achiziţionat şi pe Sergiu Buş.
"Nu avem ce să facem cu Petre, are contract. O să-l păstrăm. Eu am zis că vreau 300.000 de euro pe el. M-a întrebat impresarul cât vreau. Eu am dat 500.000 de euro şi vreau 300.000 pe el", a declarat Becali la Digi Sport.
Esbjerg a reclamat FCSB la FIFA
Becali nu a plătit încă cei 500.000 de euro pentru Petre, iar danezii au reclamat clubul la FIFA. Finanţatorul FCSB a anunţat însă că va achita suma trecută în contract.
"Trebuie să dăm banii celor din Danemarca. Am semnat un contract, o să dăm banii. Ce, facem ca în Arabia Saudită, sau Turcia? Ăia nu dau banii", a mai spus Becali
- 22 de ani are Adrian Petre şi este cotat la 1,1 milioane de euro
- Atacantul s-ar putea despărţi de FCSB
- Esbjerg a reclamat FCSB la FIFA
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei