Închide meniul

O nouă demisie de antrenor în Liga 1: “Întrebați-l pe el de ce, m-a șocat decizia lui”

Antena Sport Publicat: 1 februarie 2022, 18:23

Comentarii
O nouă demisie de antrenor în Liga 1: Întrebați-l pe el de ce, m-a șocat decizia lui

Profimedia

Andrei Prepeliţă a rămas fără “principalul” din acte la FC Argeş. Mihai Ianovschi a decis să îşi dea demisia, după înfrângerea din partida cu FC U Craiova 1948, scor 0-1. Viitorul lui Prepeliţă depinde de următoarele meciuri ale piteştenilor, însă sunt şanse mici ca acesta să mai continue la echipă. Adrian Mutu ar fi principala ţintă a celor de la FC Argeş, dacă va pleca şi Prepeliţă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jean Vlădoiu, şocat de demisia lui Mihai Ianovschi

Jean Vlădoiu, preşedintele celor de la FC Argeş, s-a arătat şocat de decizia pe care a luat-o Ianovshi.

Este adevărat, Ianovschi și-a dat demisia. Întrebați-l pe el de ce, și pe mine m-a șocat decizia lui. Mă așteptam să continue. Mi-a zis ca n-a mai putut, că a cedat și nimic mai mult. Sunați-l și întrebați-l. A venit, ne-a mulțumit, în special mie, că eu l-am adus, l-a felicitat si pe Andrei Prepeliță pentru cum au colaborat, le-a mulțumit băieților. 

Sigur că nu mă simt confortabil în acest moment. Am aflat azi-dimineață și nu mă simt foarte bine de atunci. Nu mă așteptam să ia o asemenea decizie”, a spus Vlădoiu pentru gsp.ro.

Adrian Mutu, aproape de revenirea în Liga 1

Adrian Mutu ar fi dorit de către cei de la FC Argeş. Echipa piteşteană a pierdut în ultima etapă, 0-1, pe terenul celor de la FC U Craiova 1848 şi s-au îndepărtat de obiectiv. Argeşenii vor în play-off în acest sezon, iar cuplul Andrei Prepeliţă-Mihai Ianovischi este în pericol. Argeşul e abia pe locul 8 în Liga 1, cu 31 de puncte acumulate în primele 23 de etape din sezonul regulat. Piteştenii sunt la 4 puncte de locul 6, ocupat de Farul, dar constănţenii au un meci mai puţin, restanţa cu cei de la Academica Clinceni.

Reclamă
Reclamă

Surse din cadrul clubului piteştean au dezvăluit faptul că Adrian Mutu ar putea reveni acasă curând. Imediat după înfrângerea de la Craiova a fost o şedinţă între antrenori şi conducerea clubului, dar nu s-a luat nicio decizie clară. Argeşul are meci cu Academica Clinceni etapa viitoare, duminică, pe propriul teren, de la ora 14.30. În funcţie de rezultat şi de evoluţia echipei s-ar putea decide viitorul lui Prepeliţă şi Ianovschi, asta dacă Mutu nu ar fi adus chiar în zilele următoare.

Briliantul a început fotbalul la FC Argeş, acolo unde s-a remarcat înainte de a ajunge la Dinamo şi apoi în Italia sau Anglia. Mutu a jucat două sezoane la FC Argeş. Are 41 de meciuri în tricoul violet şi 14 goluri marcate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:58
“Rămâneți la baraj?”. Cum a răspuns Mircea Lucescu la întrebarea care stă pe buzele tuturor după meciul României
0:51
VideoRezumat România – San Marino 7-1 | “Tricolorii” merg la barajul pentru World Cup 2026
0:40
Ştefan Baiaram, prima reacţie după primul gol la naţională! Ştie ce se va întâmpla cu selecţionerul Lucescu
0:32
EXCLUSIVMircea Lucescu, mesaj categoric despre posibilele adversare de la barajul World Cup 2026: “Atâta tot”
0:17
EXCLUSIVDennis Man, dărâmat fiindcă tricolorii nu s-au calificat direct la Mondial: “Puteam să facem mult mai mult”
0:14
Mircea Lucescu, mesaj cu subînțeles legat de viitorul său. Ce le-a spus jucătorilor în vestiar după meci
1 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 2 Lotul ales de Mircea Lucescu pentru România – San Marino. Trei jucători, OUT 3 UPDATEFlorin Cernat, cale liberă spre FCSB. FC Voluntari a anunţat plecarea sa de la echipă 4 VIDEORomânia – San Marino 7-1. Tricolorii i-au “distrus” pe amatori după ce oaspeţii au deschis scorul 5 Sabrina Voinea, abuzată verbal de mama ei! Imagini teribile din sala de gimnastică: “Mami, nu mai pot!” 6 Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
Citește și