Dennis Man este una dintre "perlele" lui Gigi Becali. Patronul FCSB visează să îl vând pe zeci de milioane pe jucătorul care a reuşit o dublă de senzaţie în derby-ul cu Universitatea Craiova.
Olandezii de la Feyenoord Rotterdam au pus ochii pe Dennis Man şi sunt dispuşi să ofere multe milioane pentru "perla" lui Becali. Până acum, Becali a primit o singură ofertă concretă pentru Man. Turcii de Fenerbahce, echipă învinsă sâmbătă de Şumudică, au oferit 5 milioane de euro şi un procent de 15 la sută dintr-un viitor transfer, scrie Fanatik.
Gigi Becali nici nu a vrut să audă de oferta făcută de Fenerbahce. Patronul FCSB cere minimum 15 milioane de euro pe Man. În condiţiile în care Dennis Man trece prin cel mai bun moment al carierei, e de aşteptat ca pretenţiile financiare ale lui Gigi Becali să crească.
Dennis Man, cel mai valoros jucător din Liga 1
Patronul roș-albaștrilor și-a creat o formație de milioane de euro. Primul 11 al celor de la FCSB, format exclusiv din jucători români, valorează 24 de milioane de euro, conform transfermarkt.com.
Valoarea lui Dennis Man a explodat. ”Perla” lui Becali este cotat acum la 6.5 milioane de euro. Tânărul atacant este și golgheterul campionatului.
Dennis Man, o afacere profitabilă pentru Becali
FCSB ar putea face o afacere excelentă. În 2016 l-a transferat pe Man de la UTA pentru 350.000 de euro. Între timp cota lui a avut un salt uriaș și a ajuns la 6.5 milioane de euro (transfermarkt).
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- Ofertă concretă pentru Dennis Man
- Ce răspuns a dat Gigi Becali
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo


































