”Am ofertă pentru Planic din Rusia. Am cerut un milion, au oferit 350.000. Și am zis că fără 500.000 nu îl dau. Să acopăr cheltuiala pe Chindriș”, a spus Becali la Pro X.
Bogdan Planic nu a acceptat înjumătățirea salariului
Fundașul a fost trimis în șomaj tehnic de Gigi Becali, după ce nu a acceptat înjumătăţirea salariului pe perioada propusă de finanțator.
"Eu sunt de acord să iau jumătate de bani cât timp nu se joacă fotbal, nu pe 6 luni. Când începe campionatul, îmi vreau contractul înapoi. Și așa nu se știe cât mai rămân la FCSB", i-a spus Planic lui Becali, într-o discuție aprinsă.
Planic este al șaselea jucător în această situație după Bălgrădean, Momcilovic, Stan, Gnohere și Adi Popa.
- Gigi Becali are ofertă de 350.000 de euro pentru Bogdan Planic
- Sârbul a fost trimis în șomaj tehnic
- Planic nu a acceptat înjumătățirea salariului
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- All-Star Game 2026 e live în AntenaPLAY luni, 16 februarie, de la 00:00
- Marius Lăcătuş şi-a anunţat oficial retragerea: “Am şi eu o vârstă, nu-mi mai arde”
- Adrian Mititelu anunță o lovitură devastatoare pentru Mihai Rotaru! Ce plănuiește patronul FC U Craiova
- Florin Talpan, atac direct la Federația Română de Fotbal! Juristul CSA apelează la TAS pentru a face dreptate
- Mititelu vrea să-i dea încă o lovitură lui Rotaru după ce a câștigat palmaresul Craiovei: “40, 50 de mil. de €”
- Peluza Sud Craiova a sărbătorit victoria din instanță a lui Adrian Mititelu. Bannerul afișat la “Ion Oblemenco”

































