Închide meniul

OFICIAL | CFR Cluj a dat lovitura pe piaţa transferurilor. Mijlocaşul de 450.000 de euro care a semnat cu campioana României! Mutare de titlu făcută de Dan Petrescu

Publicat: 2 septembrie 2021, 18:44

Comentarii
OFICIAL | CFR Cluj a dat lovitura pe piaţa transferurilor. Mijlocaşul de 450.000 de euro care a semnat cu campioana României! Mutare de titlu făcută de Dan Petrescu

Zuma Press / Michal Kamaryt via Hepta

Nana Boateng are o cotă excelentă. Mijlocaşul ghanez, care şi-a făcut junioratul la CFR Cluj, valorează 450.000 de euro potrivit Transfermarkt.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nana Boateng a semnat cu CFR Cluj

Bine ai venit, Nana Boateng! Clubul CFR 1907 Cluj anunță transferul mijlocașului ghanez Nana Boateng.

Fotbalistul de 27 de ani a început fotbalul la academia celor de la Manchester City, iar în ultimul sezon a jucat în Finlanda, la fosta noastră adversară din play-off-ul UEFA Europa League, KuPS Kuopio.

Îi urăm bun venit și multă baftă în tricoul vișiniu!“, a transmis CFR Cluj pe pagina oficială de Facebook.

Reclamă
Reclamă

Nana Boateng are 27 de ani şi evoluează pe postul de mijlocaş central. El a fost crescut de Manchester City, unde a ajuns până la nivelul de U23. Atunci, a fost cedat în Norvegia, la Stromsgodset. El a mai jucat la Colorado Rapids, înainte să semneze cu KuPs.

Clar, este un jucător care îmi place foarte mult“, a recunoscut Dan Petrescu, la conferinţa de presă. A refuzat să ofere mai multe detalii pentru că mutarea încă nu devenise oficială.

Nana Boateng este al 4-lea jucător transferat de CFR Cluj după ce Marius Şumudică a fost demis. Dan Petrescu i-a mai adus pe Juan Culio, Florin Ştefan şi Mihai Bordeianu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14
Basarab Panduru şi Mihai Stoica au ales cel mai bun adversar pentru România la baraj: “Toată lumea vrea cu ei”
23:36 17 nov.
Germania și Olanda s-au calificat la Campionatul Mondial! Victorii clare pentru cele două favorite. Rezultatele serii
23:09 17 nov.
România – San Marino LIVE VIDEO (marţi, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Ultimul meci al tricolorilor în preliminarii
23:02 17 nov.
Anunţul important făcut de Neluţu Varga în timp ce echipa lui, CFR Cluj, riscă depunctarea!
22:47 17 nov.
Impresarul lui Denis Drăguș a dat replica, după oferta lui Gigi Becali. Mesaj pentru Marius Șumudică
22:42 17 nov.
UPDATEGermania, repriză incredibilă în meciul pentru World Cup 2026! “Set” pentru nemţi, care sunt la Mondial!
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 3 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții” 6 Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
Citește și