“FCSB anunță oficial rezilierea contractului cu Zdeněk Ondrášek. Atacantul ceh a semnat încetarea contractului și a fost prezent miercuri la Baza Sportivă FCSB, unde s-a despărțit de colegi și de membrii staff-ului. Clubul nostru îi urează lui Zdeněk mult succes în carieră!”, a fost anunţul oficial făcut de FCSB.
FCSB i-a reziliat contractul lui Zdenek Ondrasek
Ondrasek a reacţionat, la postarea de pe Instagram în care vicecampionii României îi anunţă plecarea. “Mulţumesc“, a transmis Zdenek, iar fanii au apreciat imediat comentariul lui. Sute de fani i-au dat like!

Zdenek Ondrasek s-a îmbogăţit la FCSB
Ondrasek a jucat doar 110 minute, 65 în Liga 1 şi 45 în preliminariile UEFA Conference League. Atacanul i-a cerut lui Gigi Becali salariul până la iarnă, însă patronul FCSB nu a fost de acord. Cele două părţi au ajuns la o înţelegere, iar latifuniarul din Pipera îi va achita patru salarii, adică 80.000 de euro.
FCSB a plătit 200.000 de euro ca să-l aducă pe Ondrasek de la Viktoria Plzen. În stagiunea precedentă din campionatul Cehiei, acesta a înscris 6 goluri în 31 de partide.
32 de ani are Zdenek Ondrasek. El este cotat de transfermarkt.com la 650.000 de euro.
- Zdenek Ondrasek a plecat de la FCSB
- Reacţia virală a atacantului care s-a îmbogăţit în Liga 1
- Ecuador - Germania e live pe Antena 1 şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Curacao - Coasta de Fildeş e live pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, joi, de la ora 23:00
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































