Închide meniul

OFICIAL | Întăriri pentru Adi Mutu! FC U Craiova 1948 a transferat un atacant cu experienţă: “Va duce echipa către victorie prin golurile sale”

Dragoș Vasile Publicat: 7 iulie 2021, 16:55

Comentarii
OFICIAL | Întăriri pentru Adi Mutu! FC U Craiova 1948 a transferat un atacant cu experienţă: Va duce echipa către victorie prin golurile sale

REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

Întăriri pentru Adi Mutu! FC U Craiova 1948 l-a transferat pe Hugo Vieira

Cotat la 200.000 de euro pe site-urile de specialitate, atacantul lusitan a evoluat de-a lungul carierei pentru echipe precum Sporting Gijon, Braga, Steaua Roşie Belgrad sau Yokohama Marinos. Vieira a evoluat în peste 280 de meciuri şi a marcat 105 goluri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oltenii îşi pun încrederea în aceasta şi aşteaptă “să rupă plasele” în Liga 1. “Hugo Vieira, jucător ce în sezonul trecut a evoluat pentru echipa Hokkaido Sapporo, în prima ligă japoneză, a semnat cu Știința!

Atacantul portughez, cu peste 284 meciuri jucate în carieră și 105 goluri marcate în campionatele primelor ligi din Portugalia, Serbia, Rusia și Japonia, este cel care va duce echipa către victorie prin golurile sale”, a anunţat FC U Craiova 1948 pe Facebook.

FC U Craiova 1948 a transferat un „gigant”! Portarul de 1.90 metri a semnat cu echipa lui Mititelu

Armin Gremsl, portar care în sezonul trecut a evoluat pentru formaţia SKN St. Polten, în a doua ligă din Austria, a semnat cu echipa lui Mititelu Jr, cel poreclit şi “Prinţişorul” Craiovei.

Reclamă
Reclamă

Jucătorul de 26 de ani are 1.90 metri înălţime şi a evoluat numai la echipe din ţara lui, cu excepţia perioadei 2017-2020, când a jucat în Cipru, la Doxa Katokopias, echipă din prima ligă.

În liga a doua din Austria a evoluat în 26 de meciuri şi a primit 51 de goluri. În cariera profesionistă, el a strâns 105 partide, în care a încasat 180 de goluri.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:53 4 feb.
Inter – Torino 2-1. Cristi Chivu, în semifinalele Cupei Italiei
23:40 4 feb.
“Scorul ar fi putut fi mai mare” Reacţia lui Răzvan Lucescu după victoria mare contra lui Rafa Benitez!
23:19 4 feb.
“Acolo s-a decis meciul” Reacţia lui Rafa Benitez după ce a fost învins iar de Răzvan Lucescu
23:11 4 feb.
Ianis Zicu, la pământ după eșecul cu Dinamo. Marea nemulțumire a tehnicianului de la Farul
23:03 4 feb.
Kopic l-a lăudat pe Alibec după victoria “câinilor” cu Farul! Ce a spus de presupusele tensiuni cu constănţenii
22:56 4 feb.
A fost crescut de Gică Hagi, dar l-a bătut. Alex Pop: “E un sentiment aparte când marchezi contra fostelor echipe”
1 Gigi Becali a primit răspunsul, după ce a anunţat că plăteşte 3 milioane de euro pentru transferul la FCSB: “Suntem mândri” 2 Momente copleșitoare: Cristi Manea a izbucnit în plâns și a fost consolat de coechipieri, după Hermannstadt – Rapid 0-3 3 A decis să plece de la FCSB. Vrea să se transfere tot în Liga 1! 4 “Gata, s-a rezolvat!” Gigi Becali, anunţ despre ultimul transfer la FCSB 5 BREAKING NEWSLiber pentru debutul la FCSB! Veste extraordinară primită de noul transfer al campioanei României 6 Brighton a făcut ofertă de 17 milioane de euro pentru un român: “Am vorbit cu clubul”
Citește și