Sepsi a anunţat oficial că s-a despărţit de Rachid Bouhenna. “Eu când am auzit că jucătorul respectiv a semnat cu CFR Cluj am zis că el nu mai există pentru Sepsi”, a răbufnit Laszlo Dioszegy, patronul grupării de la Sfântu Gheorghe.
Sepsi s-a despărţit de Rachid Bouhenna! Fundaşul s-a înţeles cu CFR Cluj
Cotat la 650.000 de euro pe site-urile de specialitate, algerianul a bifat 30 de meciuri în actualul sezon, în toate competiţiile, reuşind să înscrie 3 goluri şi să ofere o pasă decisivă.
“Noi schimbări în lotul echipei: Clubul Sepsi OSK s-a despărţit şi de Rachid Bouhenna, contractul fiind reziliat de comun acord între cele două părţi. Fundaşul, în vârstă de 29 de ani, a ajuns în vara anului 2019 la Sfântu Gheorghe. Cu această ocazie, îi mulţumim lui Rachid pentru evoluţiile avute în tricoul Sepsi OSK şi îi urăm mult succes în continuare în carieră!”, este comunicatul oficial emis de covăsneni.
Rachid Bouhenna a semnat cu CFR Cluj
CFR Cluj l-a transferat pe fundașul algerian de la Sepsi, Rachid Bouhenna (29 de ani). Fotbalistul a fost dorit și de Gigi Becali. Din sezonul următor, acesta va face parte din componența echipei lui Edi Iordănescu. Totul a fost confirmat chiar de jucător.
“Într-adevăr, am semnat cu CFR Cluj, tripla campioană a României în ultimii trei ani. Am avut o perioadă foarte bună, aici, în România. A existat interes pentru mine din partea a trei cluburi românești, dar am optat până la urmă pentru Cluj, pentru că este un proiect incitant acolo.
Este un club care evoluează de la an la an. Clujenii joacă în mod constant în cupele europene iar în acest sezon sunt poziționați foarte bine pentru a lua un alt titlu și de a juca în preliminariile UEFA Champions League .
Este o mare provocare pentru mine. Cred că va fi o bună oportunitate și pentru mine de a prinde echipa națională”, a spus Bouhenna, într-un interviu acordat celor de la lagazettedufennec.com.
- Sepsi s-a despărţit de Rachid Bouhenna
- Fundaşul s-a înţeles cu CFR Cluj
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Gluma virală făcută de Adrian Petre cu ocazia sărbătorii de Halloween
- 10 minute de haos la finalul partidei Botoșani-Farul! S-a dictat penalty, apoi a fost anulat la VAR!
- Florin Gardoș, mesaj dur după ce soţia lui Laurențiu Popescu a plâns în tribună, la meciul cu Sănătatea: “Poate ar fi bine…”
- Cu ce echipă a semnat Patrick Petre: “Bine ai venit!”
- Finala Stelei de Cupa Campionilor, ștearsă complet pe aplicația UEFA. Haos total și pe site
































