Ovidiu Burcă, mulțumit de elevii săi după Dinamo – Petrolul 1-1: „E important să iei pulsul Ligii 1!”

Sebastian Cristian Publicat: 25 martie 2023, 16:52

Comentarii
Ovidiu Burcă, mulțumit de elevii săi după Dinamo – Petrolul 1-1: E important să iei pulsul Ligii 1!”

Ovidiu Burcă / Antena Sport

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ovidiu Burcă a fost mulțumit de elevii săi după Dinamo – Petrolul 1-1. „Câinii roșii” au disputat un meci amical, la bază de la Săftica, în compania „lupilor galbeni”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamoviștii au reușit să obțină un rezultat de egalitate, iar tehnicianul Ovidiu Burcă s-a declarat încântat de evoluția fotbaliștilor săi.

Ovidiu Burcă, mulțumit de elevii săi după Dinamo – Petrolul 1-1: „E important să iei pulsul Ligii 1!”

„A fost un meci foarte bun, ne-am dorit să avem un asemenea meci, cu o intensitate ridicată, scopul a fost atins. Asta ne-am dorit foarte mult, să creștem intensitatea sub toate aspectele ei, iar astăzi a fost un antrenament în care am bifat lucrul acesta.

E important să iei pulsul Ligii 1, să îi vezi pe unii dintre tinerii noștri că joacă dezinvolt, dar mie mi-e teamă să privesc atât de departe. Deocamdată avem un meci la Dej și vrem să-l pregătim cât mai bine. Luăm meci cu meci, următorul e la Dej, ne concentrăm acolo. Dar e bine că am văzut care e nivelul Ligii 1. În perspectiva barajului ne-a ajutat lucrul acesta.

Când joci cu o echipă de eșalon superior, dai totul să demonstrezi că și tu meriți să joci acolo, dar sunt totuși niște meciuri amicale. Nu sunt foarte relevante, a fost doar un antrenament bun. Important este și că nu am avut niciun accidentat. Noi, indiferent de ligă, trebuie să reprezentăm Dinamo, să ne prezentăm la cel mai înalt nivel, fără niciun complex”, a declarat Ovidiu Burcă, după amicalul lui Dinamo cu Petrolul.

Reclamă
Reclamă

Dinamo ocupă locul 5 actualmente în Liga 2, cu 32 de puncte. Poziția este una care îi permite să joace un baraj de promovare în Liga 1, ținând cont că CSA Steaua nu are drept de promovare.

Andrei Nicolescu, noi detalii despre proiectul de la Dinamo! Ce spune despre implicarea lui Nicolae Badea

Andrei Nicolescu a oferit noi detalii despre proiectul pe care îl are la Dinamo, alături de celălalt investitor al clubului, Eugen Voicu. Nicolescu susţine că în scurt timp, se vor anunţa noi acţionari care vor fi gata să investească la clubul din Ştefan cel Mare. Oficialul alb-roşilor a vorbit, totodată, şi despre implicarea pe care Nicolae Badea o are la club.

Andrei Nicolescu, alături de Eugen Voicu, a preluat pachetul majoritar de acţiuni de la Dinamo, de la fotul acţionar, Dorin Şerdean.

Reclamă

Andrei Nicolescu a fost invitatul lui Dan Pavel, la emisiunea AS.ro LIVE. Pe lângă obiectivele pe care le are la Dinamo, noul şef al „câinilor” a vorbit şi despre Nicolae Badea, şi despre rolul acestuia la clubul din Ştefan cel Mare.

„(N.r. De ce ati preluat Dinamo) Dinamo a reprezentat o oportunitate. Eu sunt acţionar în Red&White, alături de Eugen Voicu, am făcut împreună această tranzacţie. Noi vizăm un grup de investitori, care să fie semnfificativi. Eu nu sunt capabil să suport această participaţie.

(N.r. despre noii parteneri) Vor fi şi nume cunoscute, da. Dar dintre oamenii care au fost deja la Dinamo, nu am identificat. Veţi avea nişte noutăţi în câteva săptămâni.

(N.r. Despre Nicolae Badea) L-am cunoscut pe dl Badea cu o săptămână înainte să încheiem tranzacţia cu dl Şerdean. A ajutat acea tranzacţie, a fost un factor important. Dar atât. Cu dl Badea am avut discuţii despre cum am putea colabora la Dinamo. Ne-am făcut o promisiune să ne vedem regulat. Mi s-a părut un om deschis. Este un om cu care avem o deschidere de dialog, discutăm o posibilitate de colaborare”, a declarat Andrei Nicolescu, în emisiunea AS.ro LIVE.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pe ce loc va termina Nuno Campos cu Dinamo în primul sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:22

FotoFără ezitare: soția miliardarului sare în ajutorul familiei afectate de drona explodată în România!

9:00

Răsturnare de situaţie înainte de startul Campionatului Mondial. Anunţul făcut de FIFA

8:51

Gică Hagi, mesaj clar pentru Florinel Coman, la conferinţa de presă! “Nu poţi să joci singur”

8:47

O nouă plecare anunțată de Dinamo, la câteva ore după aducerea lui Nuno Campos

8:20

Decizii incredibile legate de Iran. Ce va trebui să facă delegaţia iraniană la Campionatul Mondial

8:19

Cătălin Cîrjan, anunț important despre viitorul său după România – Țara Galilor

1 OFICIAL | Nuno Campos, înlocuitorul lui Zeljko Kopic la Dinamo. Anunţul clubului 2 Starul Universităţii Craiova, pe lista echipei care a făcut spectacol în Champions League! 3 Ce se mai ştie de Leni Celnicu, prima soție de care Gică Hagi a divorţat pentru că îi punea miere în cafea. Cum arată acum 4 Hansi Flick, lovitură de geniu! Barca rezolvă o problemă uriașă după Mondial cu doar 10 milioane de euro 5 Nuno Campos trece direct la treabă! Primul lucru pe care îl face noul antrenor de la Dinamo. Kopic, și el implicat 6 Fotbalistul şi-a dat acordul: semnează pe patru ani cu FCSB! “Le mulțumesc lui Gigi Becali și Meme Stoica”
Citește și