Închide meniul

Pancu l-a vrut secund pe principalul de la Rapid: "Voiam să se ocupe de partea defensivă!"

Silviu Corneanu Publicat: 12 august 2020, 15:12 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:11

Pancu l-a vrut secund pe principalul de la Rapid: "Voiam să se ocupe de partea defensivă!"

Daniel pancu este antrenorul celor de la Poli Iaşi

Pancone susţine că prima opţiune pentru postul de secund, pentru a se ocupa de partea defensivă, a fost actualul principal de la Rapid, Adrian Iencsi. Pancu are nevoie de un asistent care să deţină licenţa Pro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pancu: "Primul nume de pe lista mea a fost Iencsi"

"Primul nume pe care-l aveam în minte, ca secund, să organizeze defensiva, a fost Iencsi, dar a preluat Rapid, pentru că pe partea ofensivă mă ocupă eu. 

Mai am câteva nume, dar nu le spun ca să nu deranjez pe nimeni", a spus Pancu la conferinţa de prezentare la Poli Iaşi.

Daniel Pancu e noul antrenor de la Poli Iaşi

"Cel mai renumit fotbalist ieșean va conduce colectivul tehnic al CSM Politehnica Iași. După foarte mulți ani, clubul din Copou va avea în frunte doi dintre cei mai iubiți jucători crescuți la Iași: antrenorul Daniel Pancu și președintele Ciprian Paraschiv.

Daniel Pancu a acceptat provocarea de a antrena echipa la care s-a format și a debutat în prima ligă din România. Asemeni președintelui Ciprian Paraschiv, noul tehnician a ales cu sufletul, hotărât să-și treacă în impresionantul palmares de jucător și succese de răsunet pe banca tehnică.

Reclamă
Reclamă

Îi urăm bun revenit în Copou și îi dorim ca Politehnica să reprezinte pentru antrenorul Daniel Pancu mai mult decât a însemnat, dacă se poate, pentru fotbalistul Daniel Pancu! Succes!", se anunţă în comunicatul emis pe site-ul clubului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
9:10

EXCLUSIVLiga Campionilor cu FCSB sau World Cup 2026 cu România? Răspunsul lui Denis Alibec

8:59

VIDEONeymar a luat roşu după ce a băgat mingea în poartă cu mâna! Starul brazilian a protestat vehement

8:50

Ianis Zicu, mesaj la 7 dimineaţa: “Nu am dormit de 24 de ore! Sunt foarte fericit că pot să plec lasând jucătorii în Liga 1”

8:42

Răzvan Burleanu a dat verdictul după transferul lui Alibec la FCSB: “Naţionala va putea să beneficieze”

8:28

Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei

8:18

Alin Roman, atac fără precedent la colegii săi străini de la Poli Iaşi: “Nu poţi să îi motivezi. Îşi fac grupuleţe”

1 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 2 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 5 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 6 Genoa a anunţat transferul oficial al lui Nicolae Stanciu. Mesaj superb în limba română
Citește și