Sosirea italianului nu îi încântă pe toți. Cu toate că antrenează de ani buni în România și a trecut pe la echipe precum CFR Cluj, Rapid sau Steaua, Bergodi nu a cucerit decât o Supercupă a României, în urmă cu 13 ani. Ultima sa experiență a fost pe banca lui FC Voluntari, lanterna roșie a Ligii 1.
"Antrenorul demis de la ultima clasată vine să se bată pentru titlu…ce paradox", a fost unul dintre comentariile fanilor de pe Facebook.
"Stilul italian s-a potrivit cel mai bine Craiovei, oricare ar fi fost echipa. Napoli a avut succes, Mangia la fel, sperăm să avem din nou măcar aceleași performanțe și cu Bergodi", este de părere un alt suporter al Științei.
"Bine că am scăpat de Papură"
Alți suporteri s-au bucurat mai mult de vestea înlocuirii lui Corneliu Papură.
Bine că am scăpat de Papură. Părea că vrea să-i atingă longevitatea lui Alex Ferguson. Mai nasol e că fostul jucător al lui Lazio s-a obișnuit să antreneze în ultimul timp echipe de se bat la retrogradare sau din ligi secunde, deci nu prea are pretenții la câștigat trofee.
Bă, vere, când vă aud pe unii că nu o să facă nimic la Universitatea Craiova, mă uluiți. Cu Papură nu v-a convenit, pe Contra nu l-ați vrut, unii nici pe Iordănescu, dar pe cine vreți voi să aducă Universitatea Craiova, pe Pep Guardiola??? Pe bune, acum. Mult succes, Bergodi, la Știința!
- Nu toți suporterii Craiovei sunt încântați de numirea lui Bergodi
- Italianul a antrenat ultima oară pe FC Voluntari, "lanterna roșie" a Ligii 1
- Unii dintre fani se bucură că au scăpat de Corneliu Papură
- Austria - România e live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY, pe 7 iunie, de la ora 21:45
- Finala Cupei Stanley e live în AntenaPLAY, în perioada 5-21 iunie
- Dumitru Dragomir a spus cine este cel mai bun fotbalist din România!
- FCSB va juca în UEFA Youth League! Roş-albaştrii au câştigat şi Liga de Tineret
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: “Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: “E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: “Vor să-l ajute pe Becali”