Dorit de cele două echipe, Anton recunoaște că și-ar dori să continue în străinătate și că se gândește mai mult la partea financiară, ținând cont de vârsta pe care o are.
Paul Anton: ”Sentimental… mă gândesc la familia mea”
”Sunt acasă, nu am echipă. Mai aveam un an de contract și am preferat să reziliez. Dacă există o ofertă bună din prima ligă, sunt dispus la negocieri.
Până acum sunt doar speculații cu Dinamo și CFR. Am discutat cu oameni de la Dinamo, doar că acum mă gândesc să găsesc ceva avantajos de afară. Da, am discutat și cu CFR și cu Dinamo, dar până nu e negru pe alb, nu e nimic.
Sentimental… mă gândesc la familia mea și la ce o să fie mai bine pentru mine. Am și eu o vârstă, am o familie și trebuie să fac alegerea cea mai bună”, a declarat Paul Anton la Digi Sport.
Prunea, reacție genială
În momentul în care a auzit declarația lui Paul Anton, Florin Prunea a avut o reacție genială. Fostul internațional susține că mijlocașul trebuie să se gândească mai întâi la familia sa.
”Bravo, Paul! Bravo, tată. Felicitări, nimeni nu e mai aproape ca familia”, a fost reacția lui Florin Prunea.
- CFR și Dinamo se luptă pentru jucător
- 29 de ani are Paul Anton
- 1.000.000 de euro este cota lui Anton
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- PAOK - Panathinaikos, returul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Mititelu vrea să-i dea încă o lovitură lui Rotaru după ce a câștigat palmaresul Craiovei: “40, 50 de mil. de €”
- Peluza Sud Craiova a sărbătorit victoria din instanță a lui Adrian Mititelu. Bannerul afișat la “Ion Oblemenco”
- Adrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru
- Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani! Mesajul emoţionant al lui Florentin Petre: “Dinamo încă te strigă”
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!

































