“Începând de azi, 14 iulie 2020, cluburile din România pot legitima jucători pentru sezonul care urmează. Perioada de transferuri se va încheia la data de 5 octombrie 2020”, anunţă frf.ro.
Perioada de transferuri s-a modificat din cauza pandemiei
Situația generată de pandemia COVID-19 a dus la o serie de modificări și nu doar în ceea ce privește calendarul competițional. Astfel, în cadrul ședinței de Comitet Executiv din 25 iunie 2020 a fost aprobată noua perioadă de transferuri pentru sezonul viitor. În urma decalării calendarului competițional, aceasta a început azi și se va încheia la data de 5 octombrie 2020.
În urma acestei modificări, se păstrează totuși intervalul de 12 săptămâni, fiind vorba mai exact de 84 de zile, timp în care cluburile din România vor putea face transferuri.
- A început perioada de transferuri pentru sezonul 2020-2021
- Anunţul făcut de FRF
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Scandal imens! Un bărbat ar fi bătut o fotbalistă după ce a intrat peste colegele ei când se schimbau în vestiar
- Valeriu Iftime dinamitează meciul cu FCSB. Declaraţia care îi va enerva teribil pe fanii bucureşteni
- Fostul jucător de la FCSB, dorit de Dinamo, s-a decis şi semnează
- Răsturnare de situaţie! Pancu spune că are o altă variantă, în afară de Rapid
- CFR Cluj a realizat primul transfer! Jucătorul cu origini româneşti a semnat


































