Închide meniul

Petre Grigoraș a rămas fără contract! Antrenorul a plecat de la Foresta Suceava. Care este motivul

Antena Sport Publicat: 10 iunie 2020, 14:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 11:25

Comentarii
Petre Grigoraș a rămas fără contract! Antrenorul a plecat de la Foresta Suceava. Care este motivul

Petre Grigoraș a rămas fără contract! Antrenorul a plecat de la Foresta Suceava. Care este motivul

Grigoraș a decis să nu mai continue din cauza faptului că nu a promovat în Liga 2, principalul său obiectiv trasat de conducătorii clubului. FRF a luat hotărârea de a suspendat definitiv al treilea eșalon din cauza pandemiei, iar Suceava va mai juca și anul viitor în Liga 3.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Îi mulțumim domnului Petre Grigoraș pentru toată munca depusă în cadrul clubului nostru și îi dorim mult succes în continuare!
Publicată de ACS Foresta Suceava Oficial pe Miercuri, 10 iunie 2020

Petre Grigoraș pleacă de la Foresta Suceava

”Mulțumim, Petre Grigoraș!

Având în vedere faptul că la 30 iunie contractul domnului Petre Grigoraș ajunge la scadență, în urma discuțiilor purtate în ultima perioadă, am luat decizia de a nu prelungi contractul pentru sezonul viitor”, au scris cei de la Foresta pe Facebook.

Grigoraș a preluat Foresta în etapa a 3-a din actualul sezon al Ligii a 3-a înregistrând 10 victorii, un egal și trei eșecuri, terminând la șapte lungimi de liderul Aerostar Bacău. Dacă termina la trei puncte de Bacău, atunci cele două ar fi dat un baraj de promovare în Liga 2. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30 1 feb.
VIDEOAlverca – Estrela Amadora 1-1, în Liga Portugal. Remiză dramatică. Ianis Stoica a evoluat 62 de minute
23:58
Liverpool, victorie spectaculoasă cu Newcastle. “Cormoranii” n-au avut milă de adversara lor pe Anfield
23:58
Elche – Barcelona 1-3. Catalanii se deprind la patru puncte de rivala Real Madrid
23:40
Gigi Becali, avertizat după decizia radicală anunțată: “S-ar putea să îl marcheze. O mare greșeală”
23:09
FotoImaginea deznădejdii. Dan Șucu, dărâmat după Rapid – “U” Cluj. Cum a fost surprins patronul giuleștenilor
23:06
Alex Dobre, fără cuvinte după Rapid – ‘U’ Cluj: „Suntem cu toții dezamăgiți”
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 4 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 5 Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze” 6 Prima reacţie a lui Gigi Becali despre transferul pregătit la FCSB. Suma oferită: “Atât le dau, e treaba lor”
Citește și