Închide meniul

Planul prin care Bergodi vrea să aducă titlul în Bănie. "Pot apărea surprize. Avem aceleași șanse ca CFR Cluj"

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 mai 2020, 14:45

Comentarii
Planul prin care Bergodi vrea să aducă titlul în Bănie. "Pot apărea surprize. Avem aceleași șanse ca CFR Cluj"

Cristiano Bergodi le promite titlul fanilor Universității Craiova

Bergodi a anunțat, pe facebook-ul grupării din Bănie, că aduce titlul pe Oblemenco. Acesta este obiectivul pe care i l-a stabilit Mihai Rotaru. Fostul tehnician de la FC Voluntari asigură că are tot ce îi trebuie pentru a da marea lovitură.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Bergodi le face pe plac fanilor Universității Craiova

Cristiano Bergodi vrea să reușească la Craiova ceea ce nu a izbutit la FCSB sau Rapid. Pauza cauzată de pandemie poate fi în favoarea lui.

"Normal, eu am venit să ne luptăm pentru titlu. Suntem la numai patru puncte de CFR Cluj, la egalitate cu FCSB, și e normal că ne gândim la titlu. Oricum, este și o situație în care pot apărea surprize. Au trecut 2-3 luni de când a început pandemia și nu se știe cum s-au pregătit jucătorii în această perioadă!

Putem lupta pentru titlu. Urmează un campionat mic, de 8 meciuri, și normal că trebuie să dăm 100% ca să reducem distanța față de CFR. Cred că Craiova are aceeași șansă la titlu pe care o au și celelalte echipe", a declarat noul antrenor al oltenilor.

Bergodi mai are de așteptat până să poată ține primele antrenamente la noua lui echipă. Vine peste câteva zile la Craiova, dar va fi băgat în carantină.

Reclamă
Reclamă

"Eu cred că în 4-5 săptămâni se poate recupera 80-90% din condiția fizică pe care o aveau jucătorii în trecut. Nu este ușor când te antrenzi acasă, fără minge. Știu că echipa a început deja să se antreneze și mă bucură acest lucru. Vin și eu săptămâna viitoare. Normal, voi intra în carantină pentru că mă întorc din Italia. Dar voi supraveghea antrenamentele jucătorilor cu ajutorul colaboratorilor", a dezvăluit Bergodi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:40
EXCLUSIV“Plecăm cu un gust amar” Denis Drăguş, dezamăgit după Cipru – România 2-2: “Credem până la final”. Mesaj pentru Lucescu
0:40
“Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2!
0:38
Ce șanse mai are România pentru calificarea la Campionatul Mondial. Culoar infernal chiar și la baraj
0:20
EXCLUSIVMircea Lucescu se gândeşte să părăsească naţionala după egalul cu Cipru: “Sunt foarte dezamăgit, nu mă aşteptam”
0:14
“Nu îmi explic!” Mircea Lucescu şi-a criticat jucătorii, după Cipru – România 2-2: “Le-au îngheţat picioarele”
0:13
EXCLUSIV“I s-a strigat ‘Demisia’ lui Lucescu. Ar trebui o schimbare?” Răspunsul lui Horaţiu Moldovan
1 Gigi Becali s-a răzgândit şi a luat o decizie surprinzătoare! Ce se întâmplă cu Vlad Chiricheş la FCSB 2 Impresarul lui Alin Fică a răbufnit, după transferul ratat la Rapid: “Nu pot s-o las aşa, se face tam-tam” 3 FotoDan Alexa şi Gabi Tamaş au uimit pe toată lumea de la Asia Express! Ce au făcut începând chiar din primul episod 4 Kosovo, fosta adversară a României din Liga Naţiunilor, a produs surpriza preliminariilor Campionatului Mondial! 5 Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid 6 Cipru – România 2-2. Tricolorii, rezultat ruşinos după ce au condus cu 2-0! Barajul rămâne şansa pentru Mondial
Citește și