Internaţionalul în vârstă de 20 de ani le-a atras atenţia celor de la Liverpool, dar este mai aproape de un transfer în La Liga. Villareal este echipa din Spania care îl vrea pe jucătorul care a dat 5 goluri în acest sezon de Liga 1.
Preşedintele celor de la Universitatea Craiova, Sorin Cârţu, e de părere că mai e mult până ca "perla" Craiovei să plece în străinătate.
"Deocamdată nu intrăm în discuţii de tipul ăsta, e prea devreme să spui ofertă concretă sau nu. Discuţii sunt nu doar din partea echipei respective, mai sunt şi altfel de discuţii", a spus Sorin Cârţu la Pro X.
Mihailă este evaluat pe transfermarkt la doar 1,3 milioane de euro, dar tranzacţia s-ar putea face în schimbul unei sume mult mai mari. Fotbalistul nu se grăbeşte să plece de la Craiova şi le-a spus deja colegilor că vrea să câştige mai întâi titlul cu oltenii.
Valentin Mihăilă poate deveni cel mai scump jucător care pleacă din Liga 1
Valentin Mihăilă va pleca de la Universitatea Craiova pe o sumă record pentru Liga 1. Anunţul este făcut de Ioan Becali, care a fost deja întrebat de oamenii de afară despre puştiul-minune al oltenilor.
"Peste un an-doi-trei, Mihăilă are toate posibilităţile să devină jucătorul cu cea mai mare sumă de transfer plecat din România! Dar deocamdată mai are de arătat la Craiova şi la echipa naţională. Am fost întrebat şi am vorbit frumos de Mihăilă", a spus Ioan Becali, pentru AntenaSport.
- Prima reacţie a oltenilor despre posibilul transfer al lui Valentin Mihăilă
- Jucătorul este dorit de Villareal
- Mihăilă a intrat şi în atenţia celor de la Liverpool
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































