Moldovenii nu știu dacă vor debuta cu întârziere în noul sezon. Și ei au avut probleme din cauza pandemiei. Luna trecută, Cabral a fost testat pozitiv cu scurt timp înaintea duelului cu Academica Clinceni. A ieșit negativ la retestare și a fost titular la nici 24 de ore distanță.
Andrei Cristea nu își dorește amânarea meciului cu Chindia
"Eu n-aș vrea să iau în calcul această ipoteză. Noi ne-am pregătit foarte bine în această mini-perioadă și ne dorim din tot sufletul să jucăm. Ne dorim să începem cu trei puncte, este primul meci acasă. Contează foarte mult pentru elan. Avem un antrenor nou, care are nevoie de rezultate.
Este foarte important ca, la început de competiție, lucrurile să fie clare. Toată lumea să știe ce are de făcut, ce va pierde. În momentul în care vor apărea probleme să se judece în funcție de regulament. A fost o stare generală de debandadă, dar este de înțeles pentru că nimeni nu a fost pregătit pentru un astfel de moment. E important pentru noi că nu am avut niciun caz", a declarat atacantul lui Poli Iași, Andrei Cristea, la o conferință de presă.
Chindia Târgoviște așteaptă avizul DSP pentru a putea face deplasarea la Iași. Conform noului protocol medical, meciurile din Liga 1 se pot amâna o singură dată.
- Au apărut noi cazuri de coronavirus în Liga 1
- S-a impus un nou protocol medical în fotbalul românesc
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Un om din interiorul FRF face praf inovațiile lui Burleanu: “Fotbalul românesc se dezvoltă doar pe foaie”
- Momente de panică la naționala feminină a României. Selecționerului Pedrazzini i s-a făcut rău
- Nicușor Dan a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a lipsit de la priveghiul lui Mircea Lucescu
- Discursul cutremurător al lui Răzvan Lucescu. Cu lacrimi în ochi, a mulțumit tuturor: „Trebuie să acceptăm…”
- Gestul superb făcut de Dynamo Kiev pentru Mircea Lucescu. Ce au făcut jucătorii la meciul de astăzi


































