Închide meniul

Prima reacție după noile infectări cu coronavirus din fotbalul românesc. "Nu vreau să iau în calcul această ipoteză"

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 august 2020, 10:51 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:50

Comentarii
Prima reacție după noile infectări cu coronavirus din fotbalul românesc. "Nu vreau să iau în calcul această ipoteză"

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Moldovenii nu știu dacă vor debuta cu întârziere în noul sezon. Și ei au avut probleme din cauza pandemiei. Luna trecută, Cabral a fost testat pozitiv cu scurt timp înaintea duelului cu Academica Clinceni. A ieșit negativ la retestare și a fost titular la nici 24 de ore distanță.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Cristea nu își dorește amânarea meciului cu Chindia

"Eu n-aș vrea să iau în calcul această ipoteză. Noi ne-am pregătit foarte bine în această mini-perioadă și ne dorim din tot sufletul să jucăm. Ne dorim să începem cu trei puncte, este primul meci acasă. Contează foarte mult pentru elan. Avem un antrenor nou, care are nevoie de rezultate.

Este foarte important ca, la început de competiție, lucrurile să fie clare. Toată lumea să știe ce are de făcut, ce va pierde. În momentul în care vor apărea probleme să se judece în funcție de regulament. A fost o stare generală de debandadă, dar este de înțeles pentru că nimeni nu a fost pregătit pentru un astfel de moment. E important pentru noi că nu am avut niciun caz", a declarat atacantul lui Poli Iași, Andrei Cristea, la o conferință de presă.

Chindia Târgoviște așteaptă avizul DSP pentru a putea face deplasarea la Iași. Conform noului protocol medical, meciurile din Liga 1 se pot amâna o singură dată.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:15
Arsenal – Liverpool 0-0. Portarul “cormoranilor”, Alisson, a fost omul meciului! Cum arată clasamentul
0:15
„Milan, grațiată de Stanciu!”. Italienii au reacționat, după ce românul a ratat un penalty în 90+8 pe San Siro
23:51 8 ian.
AC Milan – Genoa 1-1. Nicolae Stanciu a ratat un penalty uriaș pentru „grifoni” în prelungiri
23:36 8 ian.
Gigi Becali a anunţat cât plăteşte pentru “noul Rădoi” de la FCSB: “Dădeam oricât pe el”
23:22 8 ian.
Dialog „încins” în Atletico – Real Madrid 1-2: „Florentino o să te dea afară”
23:17 8 ian.
El Clasico în finala Supercupei Spaniei, pentru a 4-a oară consecutiv! Ce s-a întâmplat în celelalte 3 derby-uri
1 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 2 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 3 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 4 Gigi Becali a anunţat transferul iernii în Liga 1! Salariul e uriaş. Toate detaliile mutării 5 Gigi Becali a anunţat preţul real cu care l-a vândut pe Adrian Şut! 6 Scandal la CFR Cluj! Neluţu Varga a ameninţat că nu mai bagă deloc bani la formaţia din Gruia!
Citește și