Prima veste bună pentru Contra! Se ştie când revine Achim după accidentarea din meciul cu Chindia

Gal Dorin Publicat: 1 septembrie 2020, 5:29 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii
Prima veste bună pentru Contra! Se ştie când revine Achim după accidentarea din meciul cu Chindia

Vlad Achim la prezentarea oficială la Dinamo

Încă de la prima fază coerentă a meciului, Vlad Achim şi-a sucit glezna şi nu a mai putut continua partida, fiind înlocuit rapid cu polonezul Janusz Gol.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Totuşi, se pare că fostul jucător al Viitorului va beneficia de pauza competiţională şi va fi apt de joc la reluarea campionatului, peste două săptămâni.

Vlad Achim: entorsă, dar va fi apt de joc în următorul meci

Achim a scăpat şi nu are nimic grav aşa cum s-au temut dinamoviştii. Acesta are doar o entorsă care ar trebui să se vindece în pauza competiţională luată pentru meciurile naţionalei.

Chiar dacă Janusz Gol a făcut un meci bun, "Guriţă" a acuzat lipsa lui Vlad Achim la mijlocul terenului, declarând că acesta este piesa care face legătura între compartimentul median şi cel ofensiv.

Vlad Achim a fost primul jucător care a venit la Dinamo în era Cortacero. El este cotat la 500.000 de euro conform Transfermarkt.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:23 1 apr.

Bayern Munchen “tremură” înainte de sfertul cu Real Madrid din UCL. Harry Kane ar putea rata manșa tur

23:04 1 apr.

Adrian Bumbescu a făcut anunţul pe care toţi fanii Stelei îl aşteptau: “La anul vom avea drept de promovare”

22:51 1 apr.

După dezamăgirea de la națională, Ionuț Radu primește o veste mare la echipa de club

22:42 1 apr.

Echipele din Premier League au cheltuit 500 de milioane de euro pe comisioane. Cum arată topul

22:26 1 apr.

Ce salariu va avea Gică Hagi la naționala României? Prime imense de calificare la EURO 2028 și Mondialul din 2030

22:18 1 apr.

Gică Hagi e aproape numit pe banca naţionalei, dar Mihai Stoica a propus un alt selecţioner: “Pe el l-aş alege”

1 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 2 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 3 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 4 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 5 Universitatea Craiova dă lovitura! Jucătorul care pleacă în Bundesliga pe 3 milioane de euro: “Negocieri avansate” 6 Gattuso, cu lacrimi în ochi după eliminarea Italiei de la World Cup 2026: “Ceea ce s-a întâmplat este corect”
Citește și