Protest incredibil în ASU Poli Timișoara- Dunărea Călărași 2-1! Fotbaliștii lui Pustai, pe burta goală în 2021

Publicat: 30 aprilie 2021, 14:21

Meciul dintre ASU Poli Timișoara și Dunărea Călărași a început cu un protest al oaspeților, din cauza restanțelor salariale. În cele din urmă, ASU Poli Timișoara - Dunărea Călărași s-a terminat 2-1.

Dunărea Călărași

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Jucătorii celor de la Dunărea Călărași le-au dat mingea adversarilor imediat după ce arbitrul a fluierat startul jocului. Bănățenii au plimbat mingea preț de 2 minute, fără ca fotbaliștii lui Pustai să schițeze vreun gest.

În 2021, jucătorii de la Dunărea Călărași n-au văzut niciun ban. Ultimul salariu încasat de fotbaliștii lui Cristi Pustai a fost în luna decembrie, doar 80% din suma întreagă.

ASU Poli Timișoara – Dunărea Călărași 2-1

După ce protestul s-a terminat, ASU Poli a deschis scorul prin Ivanovici, în minutul 32. Oaspeții au egalat după numai 4 minute, prin Alami.

Dunărea a rămas în 10 oameni chiar înainte de pauză, după eliminarea lui Acolatse. În inferioritatea numerică, echipa din Călărăsi a primit lovitura decisivă în prelungiri. Casada a adus victoria lui ASU Poli în minutul 90+3.

După acest rezultat, Dunărea a căzut pe locul 4 în play-off-ul Ligii 2, ultima poziție care asigură prezența la barajul pentru promovare. Pentru ASU Poli a fost prima victorie după 4 înfrângeri consecutive. Bănățenii sunt pe ultimul loc în play-off.

6. ASU Poli Timișoara, 36 de puncte

22:15 Sepsi – FC Voluntari 2-1. Echipa lui Cristiano Bergodi a câștigat Cupa României! Primul trofeu din istoria covăsnenilor 22:10 Fanul care l-a lovit cu capul în gură pe Billy Sharp a fost condamnat la închisoare! Cât timp va sta după gratii 21:33 Sepsi – FC Voluntari | Marius Ștefănescu, „dublă” magică în finala Cupei României. Execuție excepțională la golul al doilea 21:12 Simona Halep și-a aflat adversara din primul tur de la Roland Garros 2022! Cu cine joacă celelalte românce 21:01 Câți bani a produs Arena Națională pentru Primăria Capitalei în 2022! Nicușor Dan a făcut publică suma uriașă 20:50 Vladimir Putin își ignoră amanta gravidă. „Se gândește la rudele sale ca la o povară!” 20:07 NEWS ALERTRapid a pierdut procesul cu Julio Cesar! Giuleștenii, obligați să plătească 600.000 de euro. Reacția lui Daniel Niculae 19:46 FotoCum a reacționat familia lui Laurențiu Reghecampf după nașterea copilului său și al iubitei Corina Caciuc 19:42 EXCLUSIVIstvan Kovacs, aplaudat de Adrian Porumboiu după ce a fost delegat la Cupa Mondială: „E formidabil! S-au aliniat astrele” 18:46 PSG nu renunţă la Kylian Mbappe! Ce plan au francezii pentru a-l deturna din drumul spre Real Madrid

Petre Grigoraş, la AS.ro LIVE

U Cluj - FC Hermannstadt 1-2
Fotbal intern • 10 mai, 22:26
FOTO
U Cluj – FC Hermannstadt 1-2. Ely Fernandes, bruscat de ultrașii furioși! Jucătorii lui U, făcuți praf de fani! A intervenit Jandarmeria
Petrolul Ploiești
Fotbal intern • 13 mart., 15:41
Final de sezon regular în Liga 2! Cum arată clasamentul complet din play-off și play-out. Petrolul, favorită la promovare
Fotbal intern • 12 mart., 16:53
Se știu toate echipele calificate în play-off-ul din Liga 2! Slobozia și Chiajna, calificate pe ultima sută de metri. Pe ce loc a terminat CSA Steaua