Protest incredibil în ASU Poli Timișoara- Dunărea Călărași 2-1! Fotbaliștii lui Pustai, pe burta goală în 2021

Alexandru Ivan Publicat: 30 aprilie 2021, 14:21

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

ASU Poli - Dunărea 2-1

• ASU Poli Timișoara - Dunărea Călărași 2-1
  • Protest inedit al oaspeților

Jucătorii celor de la Dunărea Călărași le-au dat mingea adversarilor imediat după ce arbitrul a fluierat startul jocului. Bănățenii au plimbat mingea preț de 2 minute, fără ca fotbaliștii lui Pustai să schițeze vreun gest.

În 2021, jucătorii de la Dunărea Călărași n-au văzut niciun ban. Ultimul salariu încasat de fotbaliștii lui Cristi Pustai a fost în luna decembrie, doar 80% din suma întreagă.

ASU Poli Timișoara – Dunărea Călărași 2-1

După ce protestul s-a terminat, ASU Poli a deschis scorul prin Ivanovici, în minutul 32. Oaspeții au egalat după numai 4 minute, prin Alami.

Dunărea a rămas în 10 oameni chiar înainte de pauză, după eliminarea lui Acolatse. În inferioritatea numerică, echipa din Călărăsi a primit lovitura decisivă în prelungiri. Casada a adus victoria lui ASU Poli în minutul 90+3.

După acest rezultat, Dunărea a căzut pe locul 4 în play-off-ul Ligii 2, ultima poziție care asigură prezența la barajul pentru promovare. Pentru ASU Poli a fost prima victorie după 4 înfrângeri consecutive. Bănățenii sunt pe ultimul loc în play-off.

6. ASU Poli Timișoara, 36 de puncte

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

23:55 Mihai Stoica a anunţat „aroganţa supremă” pentru rivalii de la Rapid: „Mi-aş dori să luăm titlul în Giuleşti! Ar fi frumos!” 23:33 Dan Şucu a fost comparat cu Gigi Becali în „scandalul omeniei” din Liga 1: „Face exact ca el! M-am amuzat!” 23:30 Tabloul sferturilor Ligii Campionilor Asiei! Competiţia e LIVE în AntenaPLAY. Cu cine joacă Dan Petrescu şi Cristiano Ronaldo 22:54 Naţionala României de baschet, umilinţă istorică cu Luxemburg după ce a condus cu 23 de puncte în ultimul sfert 22:45 LIVE SCORERoma – Feyenoord se joacă ACUM! Rennes – AC Milan 3-2! Qarab şi Freiburg, calificări dramatice în prelungiri. 22:44 VideoIntrare horror în Liga Campionilor Asiei! Şi-a lovit adversarul cu piciorul în cap şi l-a tăiat cu crampoanele 22:27 Prima reacţie a lui Torje, după ce şi-a înjurat un adversar de „morţi”: „Aşa e la fotbal, ne mai înjurăm. Mi-am cerut scuze!” 22:02 Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2: „Când înjuri de morţi e mai nasol!” 22:00 VIDEOAl Ittihad şi Al Hilal s-au calificat în sferturile Ligii Campionilor Asiei! Spectacol total în AntenaPLAY 21:53 Kim Clijsters, semnal de alarmă după cazul Simonei Halep: „E manipulare. Sunt curioasă ce se va întâmpla cu tenisul feminin” Vezi toate știrile
Unirea Dej - Dinamo este LIVE SCORE de la 16:00
Liga 2 • 2 apr., 17:50
Unirea Dej – Dinamo 0-3! Victorie categorică reuşită de „câini”! Trupa lui Ovidiu Burcă a urcat pe locul 4
Vlad Iacob este noul administrator special al lui Dinamo
Liga 2 • 12 mart., 15:25
Vlad Iacob, copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off: „Sper să mai trec prin asemenea emoții!”
Jucătorii lui Dinamo, în timpul meciului cu Poli Timișoara
Liga 2 • 12 mart., 14:35
Dinamo – Poli Timișoara 1-1. „Câinii” s-au calificat cu emoții în play-off! Dramatism pe stadionul „Arcul de Triumf”
Ovidiu Burcă, în timpul unui meci pentru Dinamo
Liga 2 • 10 mart., 16:33
Ovidiu Burcă, înainte de derby-ul pentru play-off Dinamo – Poli Timișoara: „Suntem pregătiți! Ne-am dorit să ajungem aici!”
Ovidiu Burcă a anunțat că jucătorii de la Dinamo și-au primit salariile, înaintea derby-ului cu CSA Steaua
Liga 2 • 4 mart., 15:22
Cum poate ajunge Dinamo în play-off-ul din Liga 2. Ovidiu Burcă răsuflă uşurat după victoria cu Şelimbăr: „Am jucat numai finale!”
Motivele pentru care nu te identifici cu zodia ta, potrivit astrologilor. Ce spun astrele

Semnele zodiacale care nu fac niciodată primul pas. Află care sunt timizii zodiacului