Protest incredibil în ASU Poli Timișoara- Dunărea Călărași 2-1! Fotbaliștii lui Pustai, pe burta goală în 2021

Alexandru Ivan Publicat: 30 aprilie 2021, 14:21

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

ASU Poli - Dunărea 2-1

• ASU Poli Timișoara - Dunărea Călărași 2-1
  • Protest inedit al oaspeților

Jucătorii celor de la Dunărea Călărași le-au dat mingea adversarilor imediat după ce arbitrul a fluierat startul jocului. Bănățenii au plimbat mingea preț de 2 minute, fără ca fotbaliștii lui Pustai să schițeze vreun gest.

În 2021, jucătorii de la Dunărea Călărași n-au văzut niciun ban. Ultimul salariu încasat de fotbaliștii lui Cristi Pustai a fost în luna decembrie, doar 80% din suma întreagă.

ASU Poli Timișoara – Dunărea Călărași 2-1

După ce protestul s-a terminat, ASU Poli a deschis scorul prin Ivanovici, în minutul 32. Oaspeții au egalat după numai 4 minute, prin Alami.

Dunărea a rămas în 10 oameni chiar înainte de pauză, după eliminarea lui Acolatse. În inferioritatea numerică, echipa din Călărăsi a primit lovitura decisivă în prelungiri. Casada a adus victoria lui ASU Poli în minutul 90+3.

După acest rezultat, Dunărea a căzut pe locul 4 în play-off-ul Ligii 2, ultima poziție care asigură prezența la barajul pentru promovare. Pentru ASU Poli a fost prima victorie după 4 înfrângeri consecutive. Bănățenii sunt pe ultimul loc în play-off.

6. ASU Poli Timișoara, 36 de puncte

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

19:54 Englezii nu îi dau României nicio şansă la EURO 2024! Verdict dur pentru grupa „tricolorilor” 19:11 CSM Bucureşti – Dunărea Brăila 35-35! „Thriller” în Liga Naţională de handbal! Brăilencele au reuşit o revenire de senzaţie 18:51 Victor Angelescu, dezvăluire de ultimă oră în scandalul materialelor pirotehnice: „Ştiam că fanii dau cu torţe cu FCSB” 18:50 Sandro Tonali, acuzat de Federaţia Engleză că a pariat din nou! De câte ori a încălcat regulamentul după transferul la Newcastle 18:12 Reacţie categorică a presei din Scoţia, după anunţul făcut de Ianis Hagi: „Este impresionant” 18:00 Tudorel Stoica a reacţionat după declaraţiile lui Gică Hagi despre fiul său, Ianis: „A exagerat, îi face rău băiatului lui” 17:42 Dani Alves şi Robinho, desfiinţaţi de un fost coechipier: „Dacă îi făceau asta fiicei mele, nu mai eram la interviu acum” 16:59 Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală din Antalya! Românca, fără set pierdut de la revenirea în circuit 16:57 Bocciu şi ceilalţi doi ultraşi ai Rapidului rămân în arest! Decizia de ultimă oră a instanţei 16:43 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 28 martie Vezi toate știrile
Veste uriaşă primită de CSA Steaua de la Consiliul Concurenţiei. Cum ar putea primi drept de promovare în Liga 1
Liga 2 • 16 mart., 17:14
Veste uriaşă primită de CSA Steaua de la Consiliul Concurenţiei, în lupta pentru a obţine dreptul de promovare în Liga 1
Haos total în Liga 2
Liga 2 • 16 mart., 16:40
Haos total în Liga 2! Nu a început play-off-ul, dar se ştiu cele 4 echipe care promovează şi ajung la baraj: „Stopaţi nebunia!”
Liga 2 • 12 mart., 9:55
„Miza era doar să toace banii Armatei” Un fost preşedinte al Stelei şi-a ieşit din minţi după ratarea play-off-ului în Liga 2
Unirea Dej - Dinamo este LIVE SCORE de la 16:00
Liga 2 • 2 apr., 17:50
Unirea Dej – Dinamo 0-3! Victorie categorică reuşită de „câini”! Trupa lui Ovidiu Burcă a urcat pe locul 4