Rareș Ilie, avertisment pentru rivale după Rapid – Academica Clinceni 1-0
”Era a 12-a etapă fără victorie. O victorie e ce ne trebuia pentru un nou început. Asta e viața, am pierdut play-off=ul. Facem tot posibilul să terminăm pe primul loc în play-out. A fost un șoc la echipă. S-au schimbat multe. Am încercat să facem ce ne-a cerut antrenorul în timp scurt.
Am avut multe ocazii și puteam să marcăm mult mai mult. Nu e nicio echipă în play-out mai bună decât noi. Vom lucra și la acest aspect, să marcăm mai mult. Vreau și eu să port numărul 10 la naționala mare. E un vis pe care orice adversar îl are”, a declarat Rareș Ilie la finalul meciului.
Adrian Bălan, cu gândul la cupele europene
Și Adrian Bălan a reacționat la finalul meciului. Atacantul este cu gândul la locul de Conference League.
”Era important să câștigăm. Ne gândeam să luăm cele trei puncte. Cu această victorie o să avem moralul mai bun. Mister a încercat să își impună stilul de joc. Eu m-am zbătut cât am putut. Nu m-am bucurat, dar mă bucur că am câștigat.
A lipsit atitudinea. În unele meciuri îți iese, în altele nu. Victoriile aduc victorii. Să prindem locul de Conference League. Acesta e obiectivul. Mister a fost cel mai mare atacant al României. Avem foarte multe de învățat de la el”, a spus și Adrian Bălan.
- Rapid – Academica Clinceni 1-0
- Rareș Ilie, avertisment pentru rivale
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Jurnal Antena Sport | Îl plâng toți dinamoviștii
- „De el depinde! Mai are și un patron…” Mesaj pentru Târnovanu de la un fost portar de la FCSB
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
- Edi Iordănescu a făcut anunțul despre viitorul său. Ce spune despre o posibilă revenire în Liga 1



































